De ce iubitul meu evita ,,nu vrea'''' sa ma duca la el acasa?

Depresie
Intrebare postata de suflet trist 2014 cu 9 ani in urma

Buna,iubitul meu se comporta f ciudat si nu-mi pot explica de ce,care este motivut suntem de 1 an impreuna si locuim in orase diferite ne vedem o data la aproximativ 2 saptamani cam 4,5 zile depinde...el stie unde locuiesc,imi cunoaste amicii,familia totul in schimb eu nimic.i-am zis de mai multe ori ca imi doresc sa merg in vizita la el sa vad si eu unde locuieste etc....si mereu a casit scuze si pretexte ceea ce arata clar k este un motiv destul de intemeiat.eu am 24 de ani iar el 38.simt k ma iubeste,se poarta frumos cu mine dar...simt k ma ascunde...i-am zis k mi-ar placea sa ii cunosc si eu pe ai lui iar bineinteles k mi-a zis k nu pt ca vrea sa-i ceara ai lui sa ma cunoasca din cauza experientelor din trecut...in urma cu aproximativ 3 lui am aflat k m-a inselat...cand ne0am cunoscut el vb cu o fata ce locuieste in italia de mult timp vorbeau la tlf,pe fb etc de vazut s-au vazut de 2 ori in timp ce era si cu mine o data a fost o intalnire in public iar odata intr-un hotel...am trecut cu greu peste si l-am iertat dar nu pot uita si acum ma indoiesc mereu de el iar imi doresc neaparat sa stiu unde locuieste pt k m-i se pare ciudat atatea pretexte tot timpul are scuzele la el.as vrea sa stiu ce imi ascunde de ce nu vrea.ma puteti ajuta cu un sfat?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Destinul (acum 9 ani)

Buna. Draga Suflet! Vrei sa stii ce iti ascunde?! nu vreau sa te ranesc, dar raspunsul este scris de tine , tot ce ti-a zis pana acum , este minciuna....... relatia lui fata de tine este o minciuna, din pacate.......stii precis ca este o fosta prietena? sau paralel are doua prietene., un barbat daca te iubeste , te invita la el , sau in orasul lui si iti plateste o camera la o pensiune ptr este mai ieftin, gandestete, daca tu nu meriti nici atita?! este totul cu semnul ? tu ai 24 de ani si trebuie sa te duci pe drumul tau... as putea sa-ti scr mai multe, dar nu vreau sa suferi si mai mult. Cu mult drag , o zi cu Lumina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suflet trist 2014 (acum 9 ani)

Multumesc pt comentariu Luminita.Chiar mi-as dorii sa imi scrii mai multe.pt k imi doresc mai multe pareri eu am avut o viata f grea pana la varsta asta in mare...la 18 ani m-am mutat cu ,,iubitu actual atunci'''' am avut impreuna un copil care se afla in custodia mea dupa 5 ani de relatie ne-am despartit din cauza lui...nu ne mai intelegeam ne certam meru...etc...iar in momentul in care am decis sa pun punct falesi noastre relatii...am aflat multe...lucruri f dureroase pe care el m-i le-a facut pe la spatele meu...inselari peste inselari,aparate..,,pe baniimei'''' si cel mai dureros...un viol cu cea mai sf persoana din viata mea....in fine atunci l-am cunoscut pe EL iubitul actual de care am scris k nu vrea sa ma duk la el.a fost langa mine chiar dak nu trupeste mereu ,m-a sprijinit si m-a ajutat cand eram la pamant.cand credeam ca viata mea numai are nici un rost.singurul ce ma tinea in viata era scumpul meu baietel de 4 anisori...vb mult la tlf,prin msj,ne vedeam cateva ore stateam de vb si atat.in timp ne-am apropriat mai mult si mi-am dat seama ca simt ceva pt el.am continuat sa ne vedem dar la fel venea el in orasul meu statea putin si pleca.prin decembrie am avut o cearta mai puternica din cauza fostului tatal copilului meu si atunci eu nu am mai suportat geloziile lui si i-am spus k vreau sa ne despartim toata discutia am purtat-o la tlf.el a inceput sa planga sa-mi spuna ca ma iubeste si nu vrea sa a piardaeu am inchis tlf aveam nevoie de liniste...cand l-am aprins am gasit f multe msj de la el iar intr-unul imi scria ca vrea sa fiu sotia lui,sa ma mut la el acasa cu copilul meu.eu atunci fiind intr-un moment prost am spus NU,NU SI NU...in scurt timp ne-am impacat dar nu a mai adus niciodata vb de ce scria in msj acela.eu stateam cu chirie atunci iar el imi spusase k peste cateva zile vine sa ne ia la el ca vrea sa zugraveasca eu nu am zis decat nu vin si atat.dar in sufletul meu imi doream iar la data la care imi spusase el k o sa vina i-am spus k numai vreau sa stau cu chirie ca vreau sa plec la ai mei iar el atunci s-a oferit sa ma ajute cu bagajul si in loc sa ma duk la el m-a dus la ai mei...am fost f dezamagita atunci si mereu i-am reprosat k atunci erau doar vb pt k era consvins k eu voi spune nu.la cateva luni mi-a zis k vrea sa cumpere o casa unde locuiesc eu sa locuim impreuna .zis si facut a cumparat o casa in satul meu natal a trecut-o pe numele meu,a investit multi bani dar cu toate astea el nu s-a mutat cu mine si cu baiatul meu.mereu imi spune ca are datorii din cauza casei etc k trebuie sa le achite si dupaia o sa vina.iar eu nu cred nici ca are datorii pt k in prezent are o masina in stare buna iar pana sa cumpere casa si-a mai luat una nou-nouta si a dat pe ea 15.000 de euro.deci cum sa dai atatia bani pe o masina si sa ramai fara finante.nu pot crede k casa a cumparat-o cu bani imprumutati.n-am cum sa cred chair daca el asta imi spune.nu as vrea sa credeti ca stau cu el pt bani pt k nu e asa.v-am spus mai sus ca a fost langa mine in cele mai cumplite clipe din viata mea si m-a ridicat mereu cand am cauzut.are un suflet bun si cel mai importatnt pt mine,imi iubeste copilul f mult.dar cu toate astea nu inteleg de ce nu vrea sa ma duca la el.a devenit o obesesie pt mine.inainte de paste mi-a zis ca fratele lui cu nevasta s-au mutat la el k s-au certat cu familia ca acolo locuiau.dar nici asta nu cred ca el mi-a spus ca are o garsoniera si nu cred ca s-ar descurca de atatea lui toti 3 intr-o garsoniera.eu cred k asta a fost doar un pretext pt a ma face pe ine sa nu ii mai zic ca vreau sa merg in vizita la el.numai stiu ce sa mai fac sa aflu ce imi ascunde.tot ce stiu despre el este numele,nr de tlf,orasul in care sta,o mik parte din trecut,cu ce se ocupa,ca are o firma,o garsoniera si 2 masinii si cat de numeroasa e fam lui si atat.iar dupa nel am aflat o adresa a lui dar mi-a zis ca numai locuieste demult acolo iar aseara tot cautand pe google am dat si peste c.n.p lui si surpriza la vechea lui adresa apare acelasi nume de familie ca al lui insotit de un prenume de femeie care amandoi figureaza la aceeasi adresa si aceeasi firma.el a fost insurat dar numele nu p***ancide cu ce mi-a spus el...numai stiu ce sa mai cred.VA IMPLOR LAMURITI-MA,SFATUITI-MA SI AJUTATI-MA SA REZOLV MISTERUL...imi cer scuze pt greselili de ortografie dar m-am cam grabit sa scriu si nici macar nu am recitit.Va multumesc mult.si ast mai multe comentarii va rog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suflet trist 2014 (acum 9 ani)

Si da stiu ca este o fosta prietena pt k eu am vb cu acea persoana...si de la ea am aflat k el m-a inselat cu ea si mai multe lucruri..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suflet trist 2014 (acum 9 ani)

Imi cer sccuze ca te-am botezat ,,luminita'''' nu am citit corect ce ai scris la final!!!tu ai scris lumina iar eu am inteles luminita scz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suflet trist 2014 (acum 9 ani)

Am dezlegat misterul.....este insurat :(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vadianova (acum 9 ani)

Uite, draga suflet trist ...
imi pare rau ptr tine si stiu prin ce treci ..trebuie sa iei. i totul ca pe o lecție de viata, ca si .. manifestarea lui Dumnezeu in viata ta. Eu cu asta ma mai ajut .. cu Dumnezeu. (Poate pare penibil si aiurea, sau poate par o calugarita, dar nu sunt una) .
Este delicata situația ta .. dar ee , consider ca el te iubește. Asa cum știe el, chiar daca pe tine te afectează foarte mult. Chiar daca te minte eu zic ca face asta ca sa nu te piarda ptr ca el este insurat si totusi vine la tine din alt oras ca sa patreaca cateva ore cu tine ( cati barbati mai fac asta ? Majoritatra te-ar fi bagat in pat din prima)
Dar tu stii sigur ca pe sotie o mai iubeste ? Din cate mi-ai spus eu cred ca te iubește .. Încearcă sa-ti faci o lista cu toate aspectele pozitive care ti le aduce relatia cu el si o pista cu cele pozitive. Si pune le in balans ..
Atunci numai tu obsa stii daca vrei sa nu sa mai fi iubita lui.
Cer este ca trebuie sa discuți cu el foarte clar si sa-ti puna tot adevarul ...
Daca spui ca a cumparat casa ... inseamna ca undeva in sufletul lui vrea sa va mutati, dar ceva il tine legat in orasul lui. El ar fi trebuit sa fie sincer cu tine .. si te cred ca te doare. Sa stii ca, conteaza ca iti iubeste copilașul sica e langa tine .. asta arata din nou o doza de iubire..
Tot ce trebuie sa faci este sa-i ceri ajutorul lui Dumnezeu ..si sa nu te lasi prinsa de mrejele orgoliului.
stii cum se zice . ,, in dragoste iubirea distruge egoismele, pe cand egoismele distrug iubirea"..
sper sa te ajute cat de cat ce am scris aici .. sa stii ca n-am facut-o cu intentia de ati da lectii de viata ptr ca nu''s in masura sa fac asta cu nimeni. Totusi sa stii ca fiecare de aici care iti va rasounde va vedea din alt unghi situatia ... cel mai mult conteaza cum o vezi tu si ce simți sa faci.
te îmbrățișez cu mare drag !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suflet trist 2014 (acum 9 ani)

multumesc frumos pt comentariu.
Simt ca ma iubeste a vb cu sotia lui serios si i-a spus ca are o relatie cu mine iar acum va divorta.ei numai aveau de muti ani o relatie sot-sotie...numai comunicau,totul devenise o obijnuinta fiecare facea ce isi dorea iar sentimentele lui pt ea disparuse de mult.De comu acord au decis amandoi sa puna punct la tot.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vadianova (acum 9 ani)

Ops, am citit acum ce am scris. Imi cer scuze ptr greselile de ortografie ..am scris de pe telefon si n am vazut greselile. :-D sper ca se înțelege.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 9 ani)

Am fost sigura ca iubitul tau...suflet trist,este insurat! Un barbat iresponsabil,un om care nu merita atentia ta!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 9 ani)

M-am grabit sa-ti rsp fara sa citesc cu atentie...am inteles din randurile tale ca,ti-a cumparat o casa pe numele tau...ce vrei mai mult,unii barbati isi neglijeaza familia,sotie,copii si nu le ofera nimic...tu crezi ca le poti avea pe toate? Vrei si suport material si dragoste ,sa fie mereu langa tine...familiei lui,ce le ofera?Nu fi egoista,multumeste-te cu ce ai si lasa-l sa-si traiasca viata cum crede de cuviinta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suflet trist 2014 (acum 9 ani)

Pe mine nu m-au interesat lucrurile materiale.eu il vreau pe el numai pt mine..da stiu sunt egoista dar eu nu am stiut de la inceput ca el este insurat si il iubesc si tot odata stiu si simt ca si el ma iubeste.iar relatia lui cu sotia nu e roz...acum vor divorta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: