Anxietate,depresie sau urmarile lasarii de fumat? raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de Membrumioaradascalu cu 12 ani in urma

Buna ziua.ma numesc DASCALU MIOARA 51 DE ANI.AM O INSUFICIENTA VALVULAR MITRAL SI HTA CONTROLATA.DAR AM DE CATEVA LUNI BUNE O DURERE IN PARTEA STANGA IN DREPTUL INIMI.DOCTORA DE INIMA A ZIS CA NU E DE ACOLO.LA REUMATOLOGIE MI A ZIS CA AM SIMDROM TIEZTE.ACUM FAC NISTE PROCEDURI CU LASER.DAR DE TEAMA PRIN CARE AM TRECUT NU POT SA DORM NOAPTE SI CAND ADORM MA TREZESC CU O FRICA TRANSPIRATA SI TOT COPUL PARCA MA ARDE.M AM LASAT SI DE TIGARI DE 3 SAPTAMANI.CE SE INTAMPLA CU MINE
AM FOST SI LA PSIHIATRIE SI MI A DAT CALMEPAN DAR TOT MA SIMT RAU.ASTEPT UN RASPUNS MULTUMESC [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

costocondrita trebuie tratata cu procedurile indicate de medicul curant.
starile de anxietate pot fi combatute prin tratamentul propus de medicul psihiatru, care isi va face efectul progresiv, in timp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

Membrumioaradascalu (acum 12 ani)

mutumesc ptr raspuns.sant la a 2 sedinta de fizioterapie.deocamdata e devreme ptr un rezultat.eu credeam ca totusi ma simt rau si ca am renuntat la tigari.corpul meu lupta si cu nicotina.doctorul reumatolog mi a zis ceva si de zona zoster.dar nu am avut niciodata bubite sau mancarime in dreptul sanului stang.nu stiu de unde a aparut acest sindrom tiezte.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: