O stare de slabiciune in gat raspuns medic

Deficiente minerale si vitamine
Intrebare postata de alystarboy cu 9 ani in urma

Buna seara ma numesc Stoian Alexandru Si intampin si io de ceva vreme niste probleme cam grave,totul incepe pe data de 1 noiembrie noaptea pe la ora 11 ma foiam in pat ce ma foiam si am dat sa ma ridic din pat si nu stiu cum am ridicat capu sus ,sau ce miscare am facut ca de atunci din data de 1 noiembrie am o senzatie asa ,o sa sune ciudat da am o slabiciune la gat ,mai pe romaneste ``numai imi simt gatul`` am incercat prima saptamana din noiembrie cu fastum gel in zadar m-am dat nu sa ameliorat deloc ,am fost la spitalul sfantul pantelimon ma consultat un neurochirug care nu prea si-a dat interesul ,am fost trimis ca cik ar fi din cauza la glanda tiroida am fost la institul parhon pentru glanda ,am facut ecografie si a zis ca e ok glanda,saptamana trecuta mi-am facut o programare la o clinica privata de sanatate,am fost la reumatologie m-a consultat doamna doctor mi s-a zis ca am un inceput de spondiloza cervicala,bun,am fost trimis sa ma vada si o neuroloaga m-a vazut dansa mi-a dat neuro multi vit am luat vreo 2 saptamni nici un efect ,io mai facusem un RMN Acum 1 an si m-a rugat frumos sa il vada si doamna doctor de la neurologie i l-am dus si a zis ca e ok ,a zis sa continui cu neuro multi vit sa vedem ce se intampla ,in fine am fost si la endocrinologie la aceea clinica privata de sanatate mi s-a dat sa fac analizele de sange ,mi-a iesit calciu scazut si glanda marita ,mi s-a dat tratament cu eutirox si calciu pe 17 am fost la acceea clinica si mi s-a zis sa revin pe 1 aprilie sa vedem cum ma simt ,da problema sta in felul urmator ca numai p***ai fac de vreo 3 zile tot incercam io sa ma `vindec `` singur mi-am fortat gatu ceafa ,o puneam pe mama sa imi faca masaje la ceafa mi-am dat cu fel si fel de geluri ,puterea ursului etc ,si acum am dat de alta belea cu ceafa parca imi da o alta senzatie ca si cum as simtit-o in proportie de 30% am asa sa zic o presiune pe ceafa,am tulburari de vedere, imi raman ochii blocati si bulbucati in cap,cum ma ating pe ceafa si apas putin mai tare imi revin sa zic asa in proportie de 50% da dupa 2 minute imi apare iar slabiciune,amortirea nu stiu cum sa ii mai zic ,cred ca ati inteles cat de cat ce am facut eu ,acum spuneti-mi ce e de facut ? multumesc mult anticipat si toate cele bune ,uneori am si ameteli da destul de rare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Ciprian Vlaicu MDr. Ciprian Vlaicu este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Va recomand sa va adresati cat mai repede unui medic neurolog. Nu
amanati !

       Medic de familie si homeopat, ofer, inclusiv la domiciliul paci-
entilor, consultatii de homeopatie si fitoterapie. Programari luni-
vineri, orele 11- 20, la telefon 0724- 459549 sau la adresa de e-mail
[email protected].

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Deficiente minerale si vitamine.

alystarboy (acum 9 ani)

O sa merg dupa 1 aprilie ca momentan am luat prea multe trimiteri de la doctoru de familie si numai poate sa imi dea :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: