Falvin 7

Deficiente minerale si vitamine
Intrebare postata de Maria151 cu 13 ani in urma

Ce stiti despre Flavin 7 ?

am vazut o lista cu miracolele pe care le poate face
dar nicio justificare a acestor miracole...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Iuli (acum 13 ani)

Si de ce credeti dvs ca nu ati gasit justificare?
Nu inteleg cum poate lumea sa fie asa de naiva si sa creada in absolut orice! Asa apar escrocii, pe spatele oamenilor care nu stiu sa discearna intre realitate si fantezie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria151 (acum 13 ani)

cred ca nu am gasit justificare pentru ca nu am gasit-o!

in schimb, multe persoane sunt entuziamate de aceasta descoperire
entuziasmul se bazeaza numai pe naivitate si credulitate?!?

cand mergi la medic si iti recomanda o lista de produse farmaceutice, pe ce te bazeazi?
cam tot pe naivitate si credulitate...
crezi ca diploma asigura cunostintele necesare...
si, uneori, doar crezi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Miracole nici un produs nu poate face. Flavonoizii sunt niste substante bioactive, sunt prezenti in fructe, dar doar in cele proaspete, aceste substante se descompun dupa ce fructele au fost culese, intr-o perioada relativ scurta, 2-4 luni. Pe de alta parte produsele naturiste care sunt bazate pe aceste substante, au un efect foarte benefic asupra organismului, asta reiese si din experientele celor care au consumat asemenea produse. Nu au contraindicatii, cum e in cazul medicamentelotr alopate, fiind vorba de ceva natural.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria151 (acum 13 ani)

de unde stim sigur ca nu sunt contraindicatii?
naturale sunt si chestiile de la magazinele de vise...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Eu m-am referit in general la flavonoizi. Fac parte din substantele frucetor proaspete, deci nu au cum sa aiba contraindicatii doar in cazul cind consumatorul are alergie in general la fructe.
Acum, e o alta intrebare: fructele de unde provin, cu ce au fost injectate ca sa creasca mai mari, solul, etc...
Produsele naturiste care se bazeaza pe aceste substante contin concentrat substantele respective ( echivalentul a cca. 35-40 Kg de diferite fructe - afine, coacaze, rodie, soc negru, diferite struguri, sfecla rosie, acerola, catina alba, ginseng - intr-un borcan de 250g)
Trebuie sa avem, desigur, mare grija, cind cumparam esemenea produse, fiindca sunt multe firme care incearca sa vinda contrafacaturi. Produsele originale, de pl. care se bazeaza pe aceste substante bioactive (polifenoli, flavonoide, antociani, proantocianidine, carotinoide) sunt cele de la FlavonMax.
Pentru ca sa fim siguri de efectele si a eventualelor efecte secundare ale produselor naturiste cel mai indicat este ca sa ne informam de parerile celor care au consumat produsele respective, deci ca consumatori, nu numai de la cei care comercializeaza produsele!
Un produs poate fi declarat natural, din pacate legea permite, daca are in componenta cel putin 2 elemente naturale, de pl. la ingrediente scrie: mineral oil, de fapt e vorba de reziduuri petroliere, frecvent aparute la sampoane din comert.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dobrescu Carmen (acum 7 ani)

Habar nu aveți despre ce vorbiți!! Eu am avut chist ovarian de 8 cm. După 4 luni de tratament cu Flavin 7 și celule stem vegetale a scăzut la 5 cm. Ma simt extraordinar de bine și am o stare de bine nemaiîntâlnita înainte de tratament.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21550062593 (acum 5 ani)

si eu sunt interesata de flavin 7, stiti de la ce varsta se poate administra?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: