Calciu

Deficiente minerale si vitamine Hipercalciurie
Intrebare postata de naty fogo cu 12 ani in urma

Buna.De 7 luni iau calciu, creste si apoi din nou scade...Am Inceput sa iau Calciu cu vitamina +D3 ,sunt mai ok dar mai am ameteli,slabita uneori.nesigura pe mine..Nu stiu ce as mai putea face!La doctor merg cam o data pe luna de imi fac analize si mereu il gaseste mic....Ce as mai putea face in afara sa iau pastile mereu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Nlck (acum 12 ani)

mananca cat mai multe lactate , calciu il iei si din statul la soare(bronzat etc) !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

naty fogo (acum 12 ani)

lactate chiar am inceput sa mananc de cand am aceasta problema ..iar la soare deabia astept sa fie mai cald...ador soarele...dar observ knd e foarte mare caldura totul, uneori totul se invarte in jurul meu,nu ma mai simt stabila...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nlck (acum 12 ani)

cand ametesti e din cauza lipsei de calciu cel mai probabil , iar la soare nu neaparat sa stai cu capul in soare , iesi la bronzat doar... poti sa-ti acoperi capul cu o esarfa ceva sau o sapca !!! Multa bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

naty fogo (acum 12 ani)

multumesc! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nlck (acum 12 ani)

sa cresti mare , si sa te faci sanatoasa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

naty fogo (acum 12 ani)

hihi...multumesc din nou :* :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Fish (acum 12 ani)

Ametelile pot fi provocate si de hipotensiune arteriala.
Cafeaua iar afecteaza calcemia. Si eu am aceeasi problema ca si tine si am revovat-o oarecum luand calciu + D3 (osteocare sau mai sunt de la eurovita) din toaman pana in primavara, vara fac pauza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: