Macinarea dintilor raspuns medic

Dantura copiilor
Intrebare postata de deadea cu 11 ani in urma

Buna ziua am o fetita de 1 an si 8 luni dintisorii iau iesit foarte repede in schimb au incepui sa i se macine am fost la dentist cu ea mia spus ca nu are ce sa ii faca de ceva timp a inceput sa faca abcese la ei si nu stiu ce sa mai fac va rog ajutatima cu un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

deadea (acum 11 ani)

sant din cluj o sa caut un medic homeopat multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cosmin Ulman MDr. Cosmin Ulman este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua,
din pacate nu avem ce sa facem. Aceste carii se numesc “ carii de biberon” . trebuie sa tina biberonul in gura doar cat mananca. Nu sa-l tina toata ziua, fie cu sucuri, fie cu ceaiuri. Doar cat mananca. Daca sunt carii nu e cazul sa va faceti problem( doar estetic este o problema), dar daca sunt abcese , ar trebui umblat la canalul dintilor. Trebuie confirmat ca exista abces. Caria de biberon nu se poate trata.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Dantura copiilor.

deadea (acum 11 ani)

buna ziua din pacate ea nu maninca cu biberonul nu la luat niciodata nici suzeta a fost alaptata la san am fost cu ea la dentist mi sa spus ca ceva lea stopat evolutia lor problema e ca i sau macinat pina la gingii si da intradevar a fost abces sa umflat toata si am fost cu ea ma rog i sau spart pungile cu puroi mai mult au zis ca nu au ce sa i faca decat o anestezie generala si sa i se scoata dintisorii nu as vrea sa ramina fara dintisorii de la o varsta asa de mica si as cauta alte solutii daca exista multumesc pt raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deadea (acum 11 ani)

buna mamelor revin cu informatii noi am cautat un medic dentist privat venit din germania vreau sa va spun ca exista tratamente pt dintii macinati eu cel putin nu mai speram sa gasim un tratament bun ia sigilat 2 dinti si 2 maselute si tratament spuma recaldent si flor vigantolete extrant de muguri de brad speram sa mearga bine pina acum nu mai da semne se abcese deci un sfat pt toate mamele cu copii in situatia ficei mele va recomand sa cautati un medic dentist bun care sa stie cum sa trateze problema o zi buna va doresc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deadea (acum 11 ani)

fiecare are o parere proprie eu cel putin am fost la toti medicii dentisti specializati in pediatrie dar peste tot acelasi lucru carie de biberon ti se pare normal cand copilul meu nu a pus gura pe biberon deloc? o fi daunator fiecare pastila siropel dauneaza eu ramin la parerea mea foarte putini medici dentisti pediatri stiu cauzele problemei dar restul nu acum fiecare are o opinie si o parere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 11 ani)

Va pot ajuta eu in legatura cu copilul..imi pare rau ca nu va pot da mai multe informatii aici..astept sa ma contactati pe adresa de email [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: