Completare la : va rog din suflet

Dantura copiilor
Intrebare postata de luciadria cu 12 ani in urma

Problema este la incisivii superiori. La inceput dintii au avut smaltul ca si cum ar fi frecat cineva dintele , era mancat mai ales aproape de gingie . De un an i-am scos zaharul , bea ceaiul fara zahar dar dintii tot s-au mancat , iar acum cel din dreapta si cel din stanga s-au mancat pana la gingie si o dor . Stiu ce o sa-mi spuneti de ce nu am dus-o pana acum nicaieri dar am avut probleme cu baietelul cel mare care are nisip la rinichi si va dati seama banii nu imi prisosesc si in plus nu s-a plans mititica pana acum si am crezut ca nu o deranjeaza , ma gandeam ca nu este dantura definitiva si ii vor creste altii sanatosi . Va rog sa ma iertati si va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

melimaya (acum 12 ani)

Buna ziua,sunt in aceeasi situatie,daca te consoleaza gandul acesta,la fetita mea dinti din fata,inclusiv si caninul drept sunt tociti pana la gingie,inca nu se plange de durere insa nu este placut sa o vad asa mare si fara dinti,din pacate nici nu o pot spala pe dintisori ca e deranjand pt ea ,ca gingiile ei sunt oricum inflamate mai tot timpul de la mancat.Si eu am intrat pe forum sa vad solutii insa vad ca nici tie nu ti-a raspuns nimeni,sper sa o gasim cumva ....!!!!bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luciadria (acum 12 ani)

Eu am trimis intrebarea si la o clinica si m-a sunat de acolo si m-a programat pe 30 ianuarie . Sa vad ce imi spune si iti comunic .Clinica este neocliniq , este pe la Unirii .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: