Cazatura din pat raspuns medic

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de ADRIANA 157259 cu 13 ani in urma

Buna ziua!Fetita mea de 5 luni si o sapt a cazut din pat, as dori sa stiu daca o poate afecta aceasta cazatura .Mentionez ca patul avea 50 cm inaltime,nu o doare nimic am masat-o,am fost cu ea la mediciul de familie si a consultat-o si nu are nimic,rade si se rostogoleste in continuare,doar ca mi se sperie in somn si plange. Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Pentru Adriana , Bună seara,
Dacă în priele 24 ore nu a prezentat nici un simptom ( înafară de plânsul obisnuit ) nu tre buie să vă alarmaţi , medicul de familie are dreptate.
Vă recomand să o supravegheaţi cu mai multă atenţie ,iar căderile ocazionale să aibă loc pe covoare ( nu pe teren placat cu gresie ,ciment ,cărămidă etc )
Cu săătate Dr. Emil Otesteanu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cresterea si dezvoltarea copiilor.

auras_mon (acum 13 ani)

adriana cred ca esti o mama tare grijulie dar nu uita ca,copii au o capacitate de vindecare spectaculoasa in comparatie cu noi adulti succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danutza21 (acum 9 ani)

va rog sa ma ajutati si pe mine bebelusul meu are 4 luni si o saptamana l-am luat pe la 4 dimineata lanaga mine pentru ca el se trezeste si papa si am zis ca e mai bine asa ca oricum eram singurei si eu am grija daca e cu mine in pat...spre dimineata pe la 6 mam dus la toaleta iar bebe dormea l-am inconjurat cu perne dar el in fractiune de 1 minut cat a durat la mine a cazut si l am auzit plangand... m-am dus repede la el era cu fata in sus plangea..dar a cazut pe gresie:(((.. l am dus repede afara si intr-un minut sa linistit nu a vomitat...dupa si a revenit la normal l-am pipait peste tot si nu are nici un cucui si nici o umflatura.. din cate am auzit sa nu il lasam sa doarma..dar el e mic si trebuie sa isi faca somnul...mentionez ca de la cazatura a trecut 48 de ore baiatul se invarte, rade isi tine capul in sus atat ca nah e mofturos cateodata in timpul zilei pentru ca ii este somnic..mananca si doarme?? sa ma ingrijorez?? va rog sa imi raspundeti ca sunt foarte ingrijorata chiar daca veti crede ca sunt o mama denaturata si tot ce doriti...de cand a cazut nu reusesc nici sa dorm nici sa mananc...va rog ajutatima:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: