Polichist ovarian multiplu

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de adutzu cu 14 ani in urma

Salut, sunt Mihai. Am o fetita de 2 ani si 4 luni , diagnosticata cu aceasta boala. credeti ca este posibil ca acest diagnostic sa fie real ? e posibil la varsta asta?? ati mai auzit? sfatuiti-ma ce sa fac .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

raluca (acum 14 ani)

Ce fel de analiza a facut micuta de s-a ajuns la acest diagnostic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Sunteti sigur ca asa ceva scrie?
Daca intradevar asa scrie sau asa v-a spus ar trebui sa mergeti sa faci niste investigatii mai amanuntite, nu cred ca e posibil asa ceva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryny (acum 14 ani)

In primul rand sa va traiasca fetita. Sa fim putin seriosi, cum poate fi un copil la 2 ani si 4 luni diagnisticat cu asa ceva. Ori este o eroare medicala, ori....

Tare mult mi-asi dori sa stiu pe ce baza s-a pus acest diagnostic, daca mi-ati putea raspunde....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adutzu (acum 14 ani)

pana astazi am facut :ecografie,radiografie{pumn si craniu},FSH, dozari hormonale,urocultura[sumar urina],ASH[urina] si urmeaza ca maine sa faca RMN [care se face cu anestezie totala]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 14 ani)

Pana acum nu am auzit ca un copil atat de mic sa prezinte un astfel de diagnostic. Ce simtome a avut fetita de a-ti mers cu ea la medic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adutzu (acum 14 ani)

a avut o sangerare ca la menstruatie {UNA SINGURA}

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 14 ani)

Poate totusi se inseala medicul si nu este ceea ce pare, poate s-a lovit fetita si a sangerat. Cat timp a durat aceasta sangerare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adutzu (acum 14 ani)

prima data la un control de rutina; a aparut la analize sange in urina am repetat analizele la alt laborator si au iesit analizele bune;cca la o luna a aparut sangerarea ;,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 14 ani)

Imi pare rau, dar eu totusi cred ca este o raceala, o cistita, parca nu-mi vine sa cred ca poate fi vb despre ovare polichistice...dar ce pot spune eu...nu sunt medic. Sincer imi este mila prin ce poate trece biata fetita. Va doresc multa sanatate si sa treceti cu bine peste toate!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adutzu (acum 14 ani)

multumesc din suflet celor ce mi-au raspuns,; si totusi poate-mi da un sfat si un medic.I-as fi recunoscator.Efoarte important pt mine. va doresc multa sanatate .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irinuca (acum 14 ani)

Pt a primi raspunsul uni medic ar fi bine sa intrii sa-ti completezi o fisa medicala, aici intra mai greu medicii, nu cred ca au ei prea mult timp pt noi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai (acum 14 ani)

e vorba de o singura sangerare destul de abundenta;mai ales la aceasta varsta...???!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai (acum 14 ani)

craciun fericit si multa multa sanatate!!! La multi ani!...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: