Nu doarme....

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de ina.perla cu 13 ani in urma

Buna! am o fetita de 5 luni si 1saptamana,seara adoarme pe la 22 si se trezeste la 7 ...ziua nu doarme decat o ora..e normal???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Kasho (acum 13 ani)

Fiecare copil are propriul program de somn, bucurati-va ca doarme noaptea :). Faptul ca ziua doarme doar o ora nu este o problema,nu e obosita, va dormi mai mult si ziua cand va incepe sa mearga si va fi mai obosita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ina.perla (acum 13 ani)

da a, fost si la pediatru si mi-a zis k nu e preocupanta problema..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Mie mi-a povestit mama ca pana pe la 1 an, am plans in majoritatea timpului. In carte scrie ca un nou-nascut trebuie sa doarma 22 de ore si sa planga 2, la mine era invers, desi nu aveam nimic.... Dormeam f putin si in afara de teroarea de pe parintii mei care nu se puteau odihni nici ziua nici noaptea desi lucrau, nu s-a intamplat absolut nimic... Bucurati-va ca doarmne noaptea si stati linistita! E posibil ca daca o scoateti mai mult afara, acum fiind mai frumos, sa oboseasca mai repede si sa doarma mai mult. Daca nu, nu e problema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: