Dintisori

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de flory27 cu 12 ani in urma

Buna ziua,am o fetita de 6 ani si zece luni,a inceput sa i se schimbe dintisorii de pe la 5 ani si ceva in fata i-a crescut un dintisor normal si unul ca un colt ,initial am crezut ca asa ii creste,insa acum am observat ca deasupra "coltului" se observa un dintisor e aceeasi dimensiune cu celalat ,stiu ca trebuie scos coltul,dar nu stiu cum sa procedez mai bine,ea este fricoasa si nu stiu daca ar rezista sa il scoata,mi s-a recomandat sa i se faca anestezie generala ,dar pe mine nu prea ma incanta ideea,va rog daca puteti sa-mi raspundeti,va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

pedodont bun (acum 12 ani)

Cel mai bine ar fi sa consulti un pedodont bun, care iti va spune exact ce este de facut. daca nu cunosti nici unul iti pot recomanda eu doctorita la care-l duc pe fiul meu, o cheama Despina Miciulica si lucreaza la Imperial Dent.

eu mi-am dus prima data copilul la dentistul la care mergeam si eu si sotul meu, insa n-am reusit sa-l tratam acolo pt ca s-a speriat foarte tare, a plans... vai de capul nostru. la recomandarea unei prietene cu copil mai mare, am ajuns la imperial dent, la dna dr Despina, care a stiut cum sa-l ia ca l-a vrajit. nu numai ca n-a plans, dar a revenit la tratament sau control de cate ori a fost nevoie, cu placere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flory27 (acum 12 ani)

asa este,am dus-o la 2 medici entisti si plange nu vrea sa stea pe scaun mult timp,imi poti spune te rog adresa,noi suntem din tgv si chiar aveam de gand sa venim in bucuresti multumesc frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

date pedodont. (acum 12 ani)

buna Flory, depinde ce zona te avantajeaza, au 3 sedii: unul in Piata Alba Iulia, unul la Piata Delfinului si unul la Piata Victoriei. cred ca cel mai bine ar fi sa suni inainte si sa te programezi. uite aici telefoanele lor in functie de unde doresti sa te programezi sau daca iti vine mai bine poti sa le dai un mail pe [email protected]. iata datele de contact: http://www.imperialdent.ro/programari_telefonice-46.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: