CUM POT SA FAC SA AM LAPTE LA PIEPT DE AJUNS

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de matei11 cu 14 ani in urma

CUM POT SA FAC SA AM LAPTE LA PIEPT DE AJUNS PENTRU A ALAPTA ? AM O FETITA DE PATRU LUNI SI NU MANINCA DECAT PIEPT NU VREA BIBERON DE NICI UN FEL SI MI-A C-AM SCAZUT DIN CANTITATE SI O VAD CA NU SE SATURA. RECUNOSC I-AM MAI DAT SI SUPLIMENTE ADICA FRUCTE PISATE SI ALTELE CE POATE EA SA MANINCE SI CE ARE VOIE ,SI MPOATE DE ASTA MI-A SCAZUT LAPTELE.DAR VREAU SA REVINA DIN NOU,VA ROG SA MA AJUTATI...VA MULTUMESC..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

ionica (acum 14 ani)

Buna matei11,

Pentru a avea o cantitate mai mare de lapte, trebuie sa consumi cat mai multe ceaiuri precum cel de soc sau cel de fenicul (acesta calmeaza si colicii), proteine, oua, fructe, legume si chiar si un pahar de bere (din cand in cand). Nu trebuie sa mananci mezeluri sau pateuri, afecteaza calitatea laptelui.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert7291 (acum 14 ani)

trebuie sa bei foarte multe lichide. 5 litri nu e mult. si sa fie variate, supa de carne, lapte, ceai, compot. si sa te si alimentezi. lasa copilul sa suga cit mai mult timp, ore, daca trebuie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana maria (acum 14 ani)

va multumesc pentru sfaturi am sa le pun in practica.....o zi buna tuturor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anghel oana (acum 14 ani)

ce pot manca in timpul alaptari si sa nu faca rau lu bebe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert7291 (acum 14 ani)

trebuie sa bei foarte multe lichide 7-8 litri si sa te si alimentezi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tina (acum 10 ani)

cu cat copilul sta la san mai mult cu atat se face lapte,si incearca ca la fiecare alaptat sa bei macar 2-3 pahare cu apa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: