Sunt insarcinata? va rog mult ajutati-ma

Contraceptie
Intrebare postata de augusta19 cu 14 ani in urma

Buna! am inceput sa iau anticonceptionale dupa cum am mai scris pt prima data in 25.03.2010 cand mia venit menstruatia de atunci am ceva probleme ..sanii imi sunt umflati si durerosi si de vreo 6 zile am avut frecvent dureri ca in timpul menstruatiei si urinari dese chiar si noaptea lucru ce la mine nu se intampla inainte...marea mea problema e frica de a nu fi insarcinata ( am facut in total 5 teste de sarcina toate negative) dar nu sunt sigura pe ele....am terminat folia de ac in data de 14 si ciclul mi-a venit in 17 dar mi-a venit doar pana a doua zi la amiaza in cantitati mai mari dar totusi nu cum eram inainte si de atunci putin cate putin cand merg la baie si plus de alta in 18 noaptea nu mia curs deloc si azi in 19 cat degetu mare o pata sa zic asa pe tampon sa ma scuzati daca va stresez cu atatea amanunte dar mie o groaza de sarcina....acum intrebarea mea este am menstruatia mai sp***a din cauza anticonceptionalelor? ....poate fi menstruatie peste sarcina?......pot anticonceptionalele in cazul unei sarcini sa iti provoace ciclul si de aceea sa fie mai putin ca de obicei...la culoare mi se pare a fi normal nu e maroniu dar nu stiu ...imi e tare frica nu vreau acum un bebe...va multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

aly88 (acum 14 ani)

In cazul sangerarilor, daca sunt putin abundente, poti sta linistita se mai intampla in prima luna de administrare a anticonceptionalelor dar referitor la menstruatie nu stiu ce sa spun. cel mai bine ar fi sa te adresezi unui specialist mai ales daca nu ai consultat unul inainte de inceperea acestui tratament. poate pur si simplu organismul tau are nevoie de alt tip de anticonceptionale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara7139 (acum 14 ani)

Bunà Augusta, ce ai mai facut?acceleasi sintome le am si acum eu cu durere pelvianà si sini sint umflati tot la fel mi-a intirziat ciclu zece zile dar nu sint insarcinatà(am facut control ginec) mi-a spus cà am o dereglare hormonalà,si incepind de azi iau anticoncep yasmin .multà sanòtate.pa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

augusta19 (acum 14 ani)

Buna fetelor! mersi mult de raspuns ce sa zic voi continua cu ac milligest peste 3 zile incep si sa vad inca o luna daca se obisnuieste organismul cu ele sau nu. Am fost putin panicata deoarece eu eram destul de tare ma refer la cm si acum mult mai putin dar m-am mai linistit... voi astepta sa vad ce simptome mai apar ca doar oricum daca eram insarcinata de la 5 teste trebuia ceva sa se vada nu si plus de alta trebuia sa am ceva simptome altele nu??...va pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 14 ani)

...Voiam sa iti spun si eu ceva.......testele de sarcina indica daca esti insarcinata numai de la a 4a saptamana de sarcina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

augusta19 (acum 14 ani)

Buna! ce mai faceti? referitor la testele de sarcina cum ca ar trebui facute la 4 sapt. eu am aproape 8 sapt si rezultatul e acelasi adica negativ ...cum am mai spus sper din tot sufletul sa nu fie nimic deocamdata poate peste vreo 2 - 3 ani imi voi dori un bebe..mersi mult pentru sfaturi sa ma mai tineti si voi la curent..va pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: