Sani durerosi

Contraceptie
Intrebare postata de mariana carmen133565 cu 15 ani in urma

Buna seara.As vrea sa va intreb daca ati avut vreodata dureri de sani cu 2 saptamani inainte de menstruatie.Eu iau anticonceptionale de ceva vreme si am mai avut dureri de sani insa parca nu cu atata timp inainte.Mai tare ma doare unul dintre sani si parca sunt putin plini,umflati.Nu stiu ce ar fi,sarcina ma gandesc ca nu este,ultima menstruatie a fost la fel de exacta ca si celelalte.O parere aveti pt mine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Pompiliu2 (acum 15 ani)

Buna,Tatiana e normal ca sa ai dureri inainte de menstrutie chiar si cu 2 saptamini,dar daca simti ca unul te doare mai tare fa o consultatie la mamolog,e mai sigur si vei fi mai linistita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana carmen133565 (acum 15 ani)

Buna.Multumesc,m-ai linistit putin,cred ca sunt eu prea stresata in aceasta perioada si chiar si celui mai mic lucru ii dau importanta,ma gandeam chiar si la sarcina, pana la urma aceste simptome sunt normale,eu sunt mai sacaita.Daca va continua durerea la acel san cu siguranta voi merge la medic.
Iti multumesc Maria.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

dute la ginecolog nu mai amina numai el poate sa te lamuresca eu as putea sa-ti spun multe dar nu vreau sa te sperii nici nustiu citi ani ai

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

intii sa te duci la ginecolog.si tias mai da un sfat,sati faci cont lasfatul medicului, e f usor dai clic pe sfatul medicului si ai sa gasesti acolo toate indicatiile necesare inscrierii. stii de ce iti spun asta? petruca scrind pe forum cei care iti raspund nu are abilitatea unui medic ci doar isi dau cu presupusul,pe cind daca iti faci cont in sfatul medicului vei primi exact raspunsul la orce problema vei avea direct de la medic. si nu te costa nimic,eu asa am facut si sunt foarte multumita,ei te va pune sa complectezi o fisa medicala care se va afisa pe calculator ei iti pun intrebari si tu raspunzi,ce zici vei incerca?
vei avea in fiecare luna 3 consultatii gratuite. iti doresc multa bafta si te rog sa-mi raspunzi daca ai facut ce tiam spus eu sa citesti cu mare atentie instructiunile lor ptr. a putea sa te inscrii credema e mult mai bine asa faci cum crezi dar eu zic ca e mai bine asa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pompiliu2 (acum 15 ani)

sunt de acord cu membru91448,fa-ti un cont la sfatul medicului,dar fa-ti si o programare la mamolog,daca te doare unul dintre sini mai tare,nu te mai du la ginecolog mergi deodatala mamolog,eu am avut o interventie chirurgicala la sinul drept(chist),fa o consultatie si vei fi sigura de ce ti se intimpla,poate ca nu ai nimic.sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

sincera sa fiu eu ,eu am probleme serioase la ambii sini in sensul ca lacel drept am ounflatura mai mare iar la cel sting una mai mica si citiva catei mai mici pe linga.am fost la medic anul trecut mi s-au facut toate investigatiile[ mamografie papa nicolau ecografie genitala mi sa spus ca nu am nimic la sini doar ca am mastodinie si ca de acum voi intra in menopauza am si o nepoata doctor la spitalul floreasca in bucuresti si la fel m-ia zis si ia.mi sa prescris un tratament pe care nu lam luat din cauza ca am avut indoeli asupra doctoritei cind m-am dus penultima data la ia a zis ca imi da progesteron iar ultima data cind a zis ia sa ma duc m-ia prescris alceva,doctorita in cauza a suferit un soc ptr. ia murit sotul si de atunci ia a ramas putin dusa cu capul.pe atunci nu aveam bani insa acuma e plecat sotul in afara si pot sa ma duc la un doctor bun.mai rau e ca m-ia esit mai de curind deasupra sinului drept o unflatura care nu se vede dar e foarte dureroasa ma ia in crie si cuprinde tot pina la umar si la cel sting m-ia esit asa cred eu ca nu prea se vede si tot asa dureri am dar sunt mai mici sinii ma dor ingrozitor inainte si dupa ciclu.am complectat o fisa la sfatul medicului cu problema asta si m-ia raspuns un medic din timisoara si ma lamurit acum abia astept sa vina sotul de sarbatori sa discut si cu el si sper ca cu ajutorul maicii domnului sa ajung la timisoara la acest medic ce m-ia raspuns m-ia dat si nr, de telefon sal contactez am so fac dupa sarbatori

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pompiliu2 (acum 15 ani)

ma bucur ca ti-ai gasit un medic care sa te ajute,sper sa fie totul bine,eu am suferit o interventie chirurgicala in urma cu un an la sinul drept,primele simptome:durere,apoi am sesizat o umflatura(nodul)care a fost eliminat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

vreau sa te intreb cit tea costat ?
cu tot cu spaga la medic operatia in sine analize

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

imi este ffff frica daca imi taie sinii?ceo sa spuna sotul meu ma va mai iubi?
sunt demoralizata de situatie tot timpul imi vine sa pling daca mor? copii mei?sunt studenti amindoi si ma iubesc ff mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana carmen133565 (acum 15 ani)

Buna fetelor.Nu am avut mai putut raspunde deoarece am lucrat.Nici eu nu stiu ce e,am observat parca o umflatura deasupra sanului stang,cel care ma durea,am tot pus mana sa vad daca simt ceva insa parca e doar o umflatura si o simt doar cand pun mana,cand ma uit in oglinda parca nu se prea vede,nu simt nici un nodul insa e mai tare umflatura,durere m-a mai lasat.Nu am timp sa ma duc la medic si sincera sa fiu parca imi vine sa astept pana cand imi vine menstruatia ca ma gandesc ca poate va trece.Maine daca pot voi intra sa imi fac un cont pe sfatul medicului pana una alta.Va voi tine la curent.Multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pompiliu2 (acum 15 ani)

nu dispera totul va fi bine,despre operatie nu pot sa-ti spun tare multe fiindca nu am facut-o in Rominia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

sper sa nu fie nimic grav iti multumesc de incurajari iti doresc numai bine as dori sa stiu daca nu te superi din ce oras esti? eu sunt din tecuci astept vesti de la tine ai spus ca ne vei tine la curent cu ultimele nautati . tiai facut cont pe sfatul medicului?
eu cred ca ar trebui sa mai faci un control daca ai posibilitatea sa te mai duci din nou acolo unde teai operat prima data la acelas medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 13 ani)

am o durere la sinul drept si cind ating simt un nod ca o boaba de strugure si pe dinafara e rosu un rotund cat degetul mic rosu si umflat ma doare tare nu stiu ce sa facccccccc as vrea un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dalida (acum 13 ani)

mergi ladoctor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pahomi lenuta claudia (acum 11 ani)

Buna ziua!As dori sa ma lamuriti si pe mine daca imi fac griji degeaba sau e altceva.am fost la ginecolog in octombrie si mi.a prescris anticonceptionale pt reglarea mestruatiei deoarece erau luni in care imi venea si luni in care nu!din prima zi a mestruatiei am inceput sa le iau,ma tinut mestruatia timp de 26de zile!! apoi am facut pauza de 7zile dupa care am inceput a doua folie doar ca acum inainte cu o o saptamana doua inainte sa.mi vina mestruatie ma durut foarte tare sanul stang si la palpare simteam asa ceva tare iar la celalalt nimic! plus de asta de cand iau anticonceptionalele mi s.au umflat foarte tare sanii si am observat ca ertin apa in corp cand le iau!plus ca oricat de atenta sunt la ceea ce mananc si fac sport nu slabesc din contra! astazi ar trebui sa incep a 3a folie ce ma sfatuiti sa merg la ginecolog, la mamolog? e vina anticoneptionalelor? astept un raspuns urgent multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: