Dupa 11 zile de anticonceptionale a trebuit sa le opresc ...au trecut 2 zile ...dupa cat timp imi va veni menstruatia?

Contraceptie
Intrebare postata de iasmina157101 cu 12 ani in urma

Buna ziua am luat 11 zile anticonceptionale ... a trebuit sa le opresc ...ma dor sani foarte tare si simt intepaturi la sani ... azi eeste a doua zi de cand am oprit pastilutele ...cam dupa cat timp imi va aparea menstruatia?...sunt constienta caa e posibil saºmi fi dat peste cap menstruatia ....e posibil saºmi vina ca inainte? ca am luat doar 11 .... sau? sani inca ma dor ..ii am mariti si tari ...ca doi bolovani ....dupa cat timp trebuie sami fac griji daca nu mia venit?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 12 ani)

Ar trebui sa vina in urmatoarele 5 zile. Ingrijorati-va daca nu vine in 10 zile. Consultati un endocrinolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina (acum 12 ani)

multumesc ..normal si logic nu ar trebui sa depasesc cele 7 zile nu? ..ma refer ca ar trebui sa apara in 7 zile....nu imi este frica de nimik ...sper doar sa nu mi se intample ceva cu menstra sa nuºmi mai vina deloc sau ce stiu eu ce ...cum am citi ca au patit multe ...care dupa ce au oprit nu au mai avut menstra vreo luna doua ..si au trebuit sa faca tratament ca sa le vina.dar chiar nu le mai puteam continua ...ma dor groaznic sani ...medica mea zice ca e normal ...dar ma dor foarte tare si simt si intepaturi ...nu stiu cat de normal e ...dar prefer sa ma scutesc de alte nenorociri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina (acum 12 ani)

si inca ceva ...din momentu ce am renuntat deja automat nu mai sunt protejata nu?...sau sunt pana in clipa cemi coboara menstruatia?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Nu mai esti protejata deloc, deci folosesti prezervativ. E posibil sa nu iti vina deloc. Nu te speria. Palpeaza-ti insa sanii. Eu am trecut prin ce treci tu si facusem ditamai nodulul la san de la AC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: