Contraceptie de urgenta

Contraceptie
Intrebare postata de yildiz cu 14 ani in urma

As vrea sa aflu si eu parerea voastra in privinta pilulei de a doua zi, care este mai eficienta postinor2( a mai luat cineva, cum se manifesta ce reactii adverse a avut) sau escapell?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

ramona-florina121863 (acum 14 ani)

eu am folosit escapelle si e foarte bun...oricare are cateva reactii adverse,eu mam simtit doar obosita dupa ce l-am luat.
multa bafta si sanatate >:D<

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yildiz (acum 14 ani)

multumesc! sper sa fiu sanatoasa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Loredana36132264 (acum 14 ani)

postinor 2 are multe efecte adverse. pe mine m-a dereglat hormonal. la cateva zile dupa ce am luat postinor, am avut sangerari abundente timp de o saptamana si mi-au iesit cosuri pe fata, asta in conditiile in care eu niciodata nu am avut probleme cu ele. Au trecut cateva luni de la acest tratament si de problema cu cosurile tot nu am scapat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela792 (acum 14 ani)

Am folosit Postinor de doua ori in acelasi an si nu am avut probleme. A doua oara eram chiar la ovulatie, nu m-am simtit rau si nu am observat efecte secundare, menstruatia imi vine ca si inainte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea297 (acum 14 ani)

Am folosit si eu o singura data postinor 2 si vreau sa iti spun ca ma simteam tare ciudat, aveam impresia ca imi umbla cineva cu un obiect in mine. Acuma depinde si de organismul fiecaruia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miri (acum 14 ani)

Depinde de corpul fiecareia. Eu am luat postinor si nu am avut decit o mica singerare la vreo 3-4 zile dupa. Singerarea este absolut normala. Dar acest medicament se ia doar daca ai uitat sa-ti iei pilula sau oricare alt mijloc de contraceptie pe care il folosesti. Contine o doza mare de hormoni si se ia cum am spus, doar ocazional , ca masura de urgenta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dannutza (acum 14 ani)

buna,eu am folosit POSTINOR2 de 2 ori intr un an si nu am avut nici o neplacere,dar depinde de corpul fiecaruia.in privinta sarcinii aceasta nu a mai fost.sanatate ATENTIE! important e sa il iei in timp util

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yildiz (acum 14 ani)

va multumesc pt mesaje.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela836 (acum 14 ani)

si eu am folosit postinor2...dupa aceea doua luni am avut menstruatia dereglata+ca am facut urticarie in zona bazinului si a feselor.urticaria mi-a trecut dupa aprox.o saptamana.ce sa zic-depinde de organism.bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: