Buna

Contraceptie
Intrebare postata de abcdee cu 12 ani in urma

Am cateva intrebari ... sunt virgina si as vrea sa`mi incep viata sexuala ... si m`ma gandit sa iau anticonceptionale. Daca le folosesc 2 luni ce efecte ar avea asupra corpului meu ? M`as ingrasa sau ceva de genu ??? Inainte vreau sa merg la un medic ginecolog sa imi fac analize si sa iau anticonceptionalele la recomandarea lui. Doar as vrea sa stiu ce efecte ar avea asupra mea daca le`as folosi 2 luni de zile. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Raluca Archip (acum 12 ani)

de ce numai 2 luni de zile? daca nu e decat pentru 2 luni, parerea mea e sa folosesti prezervativul, nu e obligatoriu sa te ingrasi de la anticonceptionale daca ele sunt date in urma unor analize, dar apar unele efecte secundare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

abcdee (acum 12 ani)

prietenul meu e plecat ... si in curand voi merge si eu pt o perioada (mai scurta) ... nu prea "suntem" in favoarea prezervativului ... mai ales ca pentru mine este pentru prima data .... anticonceptionalele vreau sa le iau la recomandarea medicului, bineinteles .... dar daca cumva as avea reactii adverse s-ar putea sa iau mult in greutate ? sau sa ma deformez ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca Archip (acum 12 ani)

in cazul meu uite.. am luat 3 luni Yaz... m`am ingrasat 12 kilograme, am avut niste dureri de sani groaznice si am decis sa le intrerup...Acum mi`am montat un sterilet dar noi avem deja un bebe si al doilea nu e in plan inca... acum ce sa iti zic... tu stii mai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

abcdee (acum 12 ani)

pfaa ... dar eu dupa o luna si cam 2 saptamani nu le-as mai lua ... nu as avea pentru ce :D ... dar mie cam frica sa nu iau in greutate :-s ... iti multumesc :* si multa sanatate :*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: