Anticonceptionale

Contraceptie
Intrebare postata de alimihaela cu 14 ani in urma

As vrea niste sfaturi in legatura cu anticonceptionaLELE RIGEVIDON a mai luat cineva aceste pastile si cum se iau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

alisa2 (acum 14 ani)

Citat:
as vrea niste sfaturi in legatura cu anticonceptionaLELE RIGEVIDON a mai luat cineva aceste pastile si cum se iau.

in principiu sint bune dar .......in totdeauna exista un dar.
anticonceptionalele se ia in prima zi cind iti apare singerarea,la o ora fixa cite 1 pe zi.dar nu te -as sfatui se iei de capul tau ca iti poate deforma corpul.ma refer ca o sa iei foarte mult in greutate.ar fi mai bine sa consulti un medic inainte de a incepe sa iei anticonceptionale.poate medicul de familie daca nu vrei sa te cuci la ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

omnia (acum 14 ani)

Da..
Sunt ok.
Se iau ca orice anticonceptionale, 1/zi, preferabil la ore fixe.

Citat:
as vrea niste sfaturi in legatura cu anticonceptionaLELE RIGEVIDON a mai luat cineva aceste pastile si cum se iau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Anticonceptionalele RIGEVIDON din cate stiu de administreaza in a 5-a zi a ciclului menstrual si se va continua timp de 21 de zile. Se va lua o tableta pe zi, daca e posibil sa fie la aceeasi ora a zilei, de preferinta seara. Apoi, administrarea se intrerupe 7 zile. Numai bine si sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 13 ani)

anticonceptionalele rigevidon se iau a doua zi dupa ce ti a venit ciclul acum depinde de care ai daca sunt 21-7 le iei neintrerupt treci de la o folie la alta iar la a 3 sau a 4 pastila rosie sunt 21 albe 7 rosii ai menstruatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

pot sa imi aman menstruatia cu anticonceptionale cateva zile?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lyly (acum 13 ani)

reactii adverse sunt iau de 3 zile astazizi amsimtit o durere in piept

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aura (acum 13 ani)

despre rigevidon sfatul meu e sa consulti neaparat un ginecolog,sau citeste cu mare atentie prospectul.o spun din propria experienta!am luat rigevidon dupa spusele prietenelor!nu locuiesc in tara!si pot sa spun ca dupa 2 luni de cand le iau au inceput problemele!am inceput sa nu vad bine,dureri de cap,ciclu doar o zi si cu mari dureri,ce ma speriat ca mau luat durerile in piept in timp ce dormeam.am crezut ca e din cauza oboseli dar dupa o zi miau ajuns pastilele impreuna cu prospectul.cand lam citit miam dat seama ca toate problemele erau din cauza lor si nu de la oboseala!iritati de nu stiam la ce fac alergie(nici o data nu am avut problene cu acneea sau probleme de piele) dureri de stomac.acum am intrat si am citit prospectul la mai multe anticonceptionale,cam toate au acelasi efecte secundare.fiecare organism reactioneaza diferit si daca pt o prietena sunt bune asta nu inseamna ca sunt pt toate la fel!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria (acum 12 ani)

as vrea sa stiu daca regivedonul il pot folosi ca pilula de a doua zi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina4you2 (acum 12 ani)

iau aniconceptionale Rigevidon de 2 saptamani , insa de asemenea iau si niste medicamente pentru Astm si pentru rinita alergica tratament care trebuie facut timp de 3 luni. Pot aceste medecamente sa influenteze efectul anticonceptionalelor?
Nu iau antibiotice. Va rog ajutati-ma cu un raspuns ...in afara de ... "du-te la un medic"

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina Maduu (acum 12 ani)

Buna ! Am 16 ani :-D !
Are ceva daca iau anticonceptionale la varsta astaa??
Ce riscurii sunt daca iau de la varsta astaa ??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: