Diareea

Constipatie
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Am scaune moi toata ziua 4 sau 5 pe zi ma angrijoreaza sa nu am ceva la ficat?
astept parerile voasre .multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (18)

RODICA DIANA (acum 15 ani)

Incercati enterolactis plus pliculete sau capsule. E un probiotic autentic ce ajuta la reechilibrarea microflorei intestinale. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ce sa fac. I-am dat medicamente fetitei si oricum scaunul e apos. I-am dat enterofuril si apoi bifiform. Are citrobacter freundi si enterobacter cloaca. Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Aproape orice mananc ma deranjez la stomac si vreau sa aflu care este cauza deoarece am incercact mai multe remedi:imodium encefurin etc...si nu dau decat rezultate partiale.va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Baietelul meu are 1 an si 4 luni. In iulie a facut o enterocolite virala. Am fost la mare si a fost totul ok. De cand ne-am intors face scaunele moi. Am inecrcat cu Biotics, ceai de menta, Enterol, regim, dar degeaba nu isi revine. Are zile cand nu digerea ce mananca. MOrcovul, cartoful le scoate bucatele la caca.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

m-am operat de apendicita in mai si de atunci am scaune moi sau diareeice.problemele au inceput sa apara anul asta prin februarie cand am cumparat un storcator de fructe si cred ca fara sa-mi dau seama am starnit vreo colita.la 1 aprilie 2008 m-am lasat de fumat si iar m-am dezechilibrat.am avut si 2 decese in famile pana la 1 iunie si eu nu prea imi revin cu diareea.ce ma sfatuiti.ce analize ale scunului tre sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RODICA DIANA (acum 15 ani)

Pentru a reface microflora bacteriana din intestin puteti incerca produsul Enterolactis. Contine Lactobacilus casei DG. E foarte eficient. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RODICA DIANA (acum 15 ani)

Incercati Produsul Enterolactis. E un probiotic foarte eficient.Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

In urma 5 ani am fost operata de neo corp uterin,am facut 25 cobalt terapie.Deatunci[ eu care sufeream de constipatie]am multe scaune moi.Ajung si la 7-8.Am facut analize peste analize inclusiv colonoscopie si toate au iesit bine,mai putin cea la ficat[un pic marit]VA ROG SA MA AJUTATI.De multe ori imi este frica sa plec de acasa.Am folosit de multe ori IMODIUM ,ENTHEROL,ca sa nu mai vorbesc de FURAZOLIDON, CEAIURI DE MENTA si SAPROSAN.Ce sa fac?Precizez indiferent ce mananc,scaunele tot moi sunt[fara medicamente]Am 45 de ani si doresc sa traiesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 13 ani)

Si eu am suferit la fel ca time, acum 10 ani de cancer de col si la fel am diaree de atunci. Daca ai descoperit ceva care ti-a facut bine, da-mi te rog, raspuns si mie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

bunaziua de eri am observat la fetita mea de 9 luni ca e f mofturoasa apoi a aparut diarea si seara la 11 febra de 38 cu 5 eam dat nurofen 2,5 ml,spuzitor paracetamol ,terci de orez ,ceai sau apa si lapte cu orez si morcov cereale da nu prea vrea sa manance ce sa fac e putin 2,5 ml de nurofen daca ea are 10 kg si 9 luni ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am diaree apa de aprope un an nu stiu ce tratamente sa i-au va rog sa ma ajutati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

si la mine a aparut diareea asta apa acum vreo 2-3 saptamani si de atunci o tin tot asa dar am incercat cu orez ,zeama de orez furazolidon la greu..adevarul e ca dupa treaba cu orezul a 2a zi era mai bine dar cum mananc altceva o iau de la inceput.ce ar trebui sa fac? sa incerc si altceva in afara de furazolidon ca si eu am cam 3-4 pana l5 scaune apa pe zi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Va rog - va implor dnelor/dnilor doctori sa ma ajutati...ce poate face sa ii treaca, ce teste ori analize, ce medicatie sau ca alimentatie ????

Tatal meu are de trei luni o diaree cronica, are scaune apoase 6-7 pe zi cel putin, a scazut in greutate minim 12kg, incepe sa arate fizic ca e deshidratat, e tras la fata si nu mai are culoare, este slabit fizic mult desi a luat Imodium, Furazolidon, saruri de rehidratare, Smecta, mancaruri cu orez.

Din suflet multumesc celor sufletisti si binevoitori !!! Doamne ajuta tuturor medici si pacienti !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geta (acum 13 ani)

de la furazolidon ai dureri de articulatii .ce e de facut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIRCEA (acum 13 ani)

DE IERI DUPA AMIAZA PANA IN DIMINEATA ASTA, AM AVUT CIRCA 10 SCAUNE LICHIDE. CE SA FAC ? Nu am dureri abdominale.

Multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihnea (acum 13 ani)

Pentru scaune moi si reglarea tranzitului intestinal din puctul meu de vedere este probioticele sunt cele mai recomandate. Eu folosesc Biotics iar pentru bebelul meu Biotics Baby cand apar probleme legate de diaree.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia (acum 13 ani)

Si eu tot o cura cu Biotics recomand.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

patri (acum 12 ani)

buna, de cateva luni bune nu pot sa merg la baie treaba mare asa cum ar trebui cel putin o data p zi`.am incercat tot felu de medicamente,laxative naturiste ceaiuri ddar tot nu a mers,merg o data de doua ori dar dupa 2 3 zile dinnou aceiasi poveste...ajutati`ma va rog:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: