Dureri abdominale la copii

Colici si alte tulburari digestive la copii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Am o fetita de 1 an ,azi a facut vacc. antipoliomelitic si este constipata i-am dat un debridat .Ar putea avea nevoie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna,
Ai facut foarte bine, la copii se da 1 ml/kg corp/zi divizat in 2-3 prize. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florian Alex (acum 15 ani)

Debridatul rezolva problemele de genul acesta daca este acestea sunt cronice si daca este administrat cel putin doua saptamani. Ai putea sa incerci in situatii asemanatoare in primul rand cu tratamente naturiste, la copii merg foarte bine: suc de portocala, suc de mar, struguri, iaurt, cereale, etc. Evita alimentele care constipa si pune comprese cu apa calduta pe burtica fetitei pentru a se ameliora simptomele. Poti incerca si siropele naturale anticolici de la erbavita sau chiar bonisan. Nu cred ca, constipatia ar avea legatura cu vaccinul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

fetita mea are 5 ani si tot mai des acuza dureri de burtica, localizate cel mai des in jurul buricului. As vrea sa stiu ce investigatii trebuie sa-i fac.L ultima criza avuta, am fost la urgenta si ni s-a zis ca are o criza de apendicita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

copilul meu in virsta de 1 an are diaree si a varsat asta noapte de 2 ori de atunci nu .ce ar putea fi?
nici nu are pofta de mincare o fi de la dinti?
acum a mincat un pic de carne cu orez fierte
ce e de facut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

baietelul meu acuza dureri in partea dreapta jos,sub coasta,nu e des ,e rar dar spune cal doare dar nu foarte tare.nu stiu ce poate fi.mie frica ca oricarui parinte.va rog spunetimi ce poate fi.astept raspuns.aresa mea de e-mail este [email protected] va rog mult si va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: