Trigliceride si colesterol marit

Colesterol
Intrebare postata de maryo cu 14 ani in urma

Buna ziua numele meu este maryo si acum o luna am fst la doctor si am facut un set de analize si au iesit asa glucose ox 88 mg,urea 35 mg,creatine 0.78mg,ast/got l 24 u/l,alt/gpt l 76 u/l amylase 82mg cholesterol 262mg ,trygliceride 1360mg.ua-dry 6.94....miau dat tratament poli omega 3 2/zi liphantil 1/zi 30 de zile si acum iau sortis 20 mg.1/zi si iau pt ficat esentiale si tin un regim strict numai mananc grasimi.. Am 190cm si aveam 111 kg am slabit deja 7 kg in 35 de zile de regim au spus ca am si steatoza adica grasime pe ficat? Va rog sa imi spuneti cat e de grav am varsta de 37 ani va multumesc din suflet!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Adrienne (acum 14 ani)

Daca scazi colesterolul si trigliceridele, scazi in greutate si tii un regim dietetic fara alcool,grasimi,prajeli si eventual fara tutun,totul va fi ok. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maryo (acum 14 ani)

mersi mult dar ma distrus regimul o sa tin asat e mersi mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca Onet (acum 8 ani)

Este si un supliment alimentar care e recomandat cu dieta pentru colesterol si trigliceride, cate o capsula inainte de micul dejun. Contine doua enzime si se numeste Natto Serra Max, e facut de Doctor Bio si se gaseste in Plafar si Farmacie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: