Solicit ajutor

Colesterol
Intrebare postata de ciama cu 13 ani in urma

Am intrat in panica, am efectat analizele pe care le-am comparat cu cele facute in urma cu 6 luni sau cele de acum un an. Toate rezultatele sunt in crestere, astfel :
trigliceride 482,tgo 52, colesterol seric total 337, hdl 61, ldl 203 si acid uric seric 8,5.
Mentionez ca la electroforeza Beta 2% - are indicele de 7,00.
Sunt operata de colecist si DETIN un chist hepatic de 2 cm (la C.Tomograf a rezultat ca nu este parazitar). Am facut tratament pentru Helicobacter pylori dar a iesit tot pozitiv dupa tratament. M-am lasat de fumat acum 3 ani , am intrat in menopauza si aveam o foame pe care nu o puteam stapani, m-am ingrasat 7 kg.In prezent am 59 ani ,1,61 m si 80 kg.
Rog un sfat profesionist pentru care va multumesc. EMY

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Has Mihaela (acum 13 ani)

Iti recomand sa mergi, daca ai posibilitatea, la Centrul de Medicina Lifestyle Herghelia, langa Targu Mures, sau la Centrul de Sanatate Podis la 16 km de Bacau.
Pentru informatii suplimentare: www.herghelia.org sau www.podis.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARIA (acum 12 ani)

nu recomand la nimeni HERGHELIA.Sunt niste mincinosi ,habar nu au de nimic,probabil doar sa ia banii.Tatal meu a murit ca un caine la ei in centru ,nici nu le-a pasat .E FALS TOTUL CE ZIC ,DACA SUNT ATAT DE BUNI DE CE MOR OAMENII LA EI IN CENTRU SI APOI ACOPERA TOTUL CA SI CUM NU S-A INTAMPLAT NIMIC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: