Cum fac

Colesterol
Intrebare postata de pytypustyu cu 12 ani in urma

Am o nelamurire si nu stiu ce sa fac am dislipidemie mixta si am dureri in partea stanga dar nu tot timpul am chemat salv de trei ori din oct pana in mai am o senzatie ciudata rau simt ca imi fierbe sangele in mine si inima o ia razna rau simt ca nu mai am aer ma panichez rau simt ca mor si de atunci cand imi aduc aminte de lucrul asta ni se face rau ceva de genul asta nu stiu ce sa fac medici de la spital mia dat tratament dar degeaba rog un rasp poate a mai fost cineva ca mine multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 12 ani)

Consulta un psiholog cat mai curand pentru a incepe o psihoterapie. Ceea ce descrii este pe fond psihic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pytypustyu (acum 12 ani)

poi si durerea in partea stanga tot de acolo se trage?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Este posibil. Poate fi si de la altceva durerea in partea stanga, dar restul sigur e pe fond psihic. Dislipidemia e pur si simplu o dificultate in a metaboliza grasimile, nu e absolut nimic grav, e ceva de care sufera ff multa lume si nu presupune decat sa ai grija la grasimi, sa nu mananci prea mult gras si prea mult dulce, atata tot. Iar tu faci atacuri de panica pe chestia asta. Ficatul, organul "afectat" de aceasta dislipidemie, este oricum in dreapta. (acum parca vad ca o sa te apuce in partea dreapta nu-i asa?). De asta spun ca eu cred ca e pe fond psihic totul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pytypustyu (acum 12 ani)

Multumesc pt rasp iuli dar totusi la mine a mai fost si o chestie mam lasat si de fumat si de naut cafea acum ultima oara
Cand am chemat salv am cam facut escces si de caf si de tig dar Ma luau Asa prin surprindere de odata fraction de sec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: