Vreau sa stiu!

Ciclul menstrual
Intrebare postata de cristina_beibb cu 12 ani in urma

Buna! Luna asta pe 15 am avut un contact sexual in care prezervativul s-a rupt. El a spus ca nu a ejaculat in mine, dar mie mi-e teama de acel lichid seminal care poate a ajuns pe unde nu trebuia. De aceea dupa doua ore de la contact am fost la farmacie si am cumparat Escapelle pt ca eram foarte speriata si am zis ca varianta asta este cea mai sigura. E pentru prima data cand iau Escapelle si nu prea stiu sigur ce modificari apar in corp si cand imi va veni menstruatia. Nu am avut varsaturi sau alte reactii adverse pana azi, cand a inceput sa ma doara foarte tare spatele..Ciclul mi-a venit luna asta pe 2 si contactul pe 15 si acum lund Escapelle ma intreb oare cand imi vine si ce mai poate aparea pe parcurs!
astept un raspuns! Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Anonim (acum 12 ani)

Iti sugerez sa intrebi un medic ginecolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina_beibb (acum 12 ani)

dar daca sangerez dupa 5 zile de cand am luat Escapelle, pot fi insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Membru fiori_clauss (acum 12 ani)

Ai mare atentie cu anticonceptionalele... au repercursiuni grave

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: