Scurgeri menstruale

Ciclul menstrual
Intrebare postata de ing3rasha cu 13 ani in urma

Buna seara. de 3 luni pot spune k nu mi-a venit ciclul, am scurgeri care ma tin 3 sau 4 zile, imi curge foarte putin sange atunci cand urinez, mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative. Se poate sa fie o dereglare hormonala?Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

silvia (acum 13 ani)

Ar trebui sa-ti faci o echografie. Ai putea avea vreun chist la ovare sau chiar ovare polichistice. Nu te speria, fac parte din familia tulburarilor hormonale si, de regula, se rezolva, dar trebuie mers la doctor. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionascu Andreea (acum 13 ani)

Scurgerile de care vorbesti cred ca reprezinta ciclul menstrual. Iei anticonceptionale? Ca daca se intampla asa, inseamna ca acestea ti-au reglat ciclul menstrual. E o problema atunci cand cantitatea de menstruatie este foarte mare, de obicei. Si da, poate fi si o dereglare hormonala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ing3rasha (acum 13 ani)

nu i-au anticonceptionale,nu am luat niciodata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flory (acum 13 ani)

Buna!!Ma numesc Florentina si sunt foarte confuza...Va rog din suflet sa ma ajutati....am 15 ani si imi inatarzie menstruatia mereu...m-am saturat!! Devine frustrant, enervant, nu mai suport!!De ce nu se regleaza?! De o saptamana am mici pete de sange,mai bine spus chegulete maronii...m-am saturat!! De ce nu imi vine odata?? Pana acum imi intarzia pur si simplu si cand imi venea era foarte abundent, dar acum nu stiu ce s-a intamplat. :( Imi este frica...foarte frica ca eu sa nu am o problema de sanatate. Ajutati`ma cu un sfat!!
Multumes anticipat!! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 11 ani)

Eu cred ca ar trebui sa bei ceaiuri specifice problemelor de genul acesta, gen ceai de cretisoara, ceai de frunze de alun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: