Sangerare intermenstruala

Ciclul menstrual
Intrebare postata de nataflor cu 14 ani in urma

Buna ziua, am si o nelamurire.am 29 de ani, o viata sexuala activa, iau niste medicamente de slabit si in urma cu o zi am facut spalaturi cu betadina diluata cu apa, precizez ca ma stiu si cu o rana pe col care e sub control, sau era...de o zi incoace am mici sangerari intermenstruale, adik exact la o saptamana inainte a-mi veni cilcu, am o mica sangerare insotita de o usoara durere de ovare. Sangerarea se vede doar pe hartia igienica iar pe tamponul zilnic sunt cateva pete maroni. poate fi vorba de o ovulatie mai "severa" sau rana aceea isi face de cap...marturisesc ca mi-e frica de mor iar la dr mi-a facut programare abia joi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (27)

Sheila (acum 14 ani)

In mod normal ovulatia are loc cu 14 zile inainte de menstruatie si nu am auzit sa produca sangerari.Poate fi de la rana sau chiar de la acele pastile care pot provoca dereglari

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nataflor (acum 14 ani)

mda, ai dreptate cu ovulatia...nu stiu ce sa zic...o sa ma duc joi la dr....sper sa nu fie ceva ff grav

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jenny (acum 14 ani)

Buna si eu am aceeasi problema ca si tine doar sangerari intermenstruale si cand am fost la medic acesta nu m-a consultat ,ba a facut si o grimasa ca " am venit la el cand am menstruatia" nici nu vrut rabdare sa ma mai consulte mai departe.Asa ca mare grija in ce periaoda mergi sa nu dai banii degeaba de consultatie. Rezolvarea cazului meu care a fost? am ramas si acuma cu aceeasi problema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

me (acum 14 ani)

Buna! Si eu iau niste pastile de slabit si intradevar am reusit sa slabesc aproximativ 8 kg in 20 de zile in conditiile in care eu nu slabeam deloc. Am patit acelas lucru numai ca eu luam si anticonceptionale. Luam pastila de slabit dimineata si pilula la fix 12 ore diferenta si in mod normal nu interactioneaza, insa la mine cred ca au interactionat. Asa ca am preferat sa renunt la pilule cateva luni si sa slabesc. Deci ar putea fi de la acele pastile pentru ca produc shimbari in organism insa ar putea fi si de la rana. :( Poate fi si o raceala... Daca nu ai avut grija sa-ti pui sosete groase etc. Un Babes poate ar fi indicat in aceasta situatie.
Bafta multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea nicula (acum 14 ani)

spune'mi si mie te rog ce pastile de slabit ai luat tu si ai reusit sa si slabesti!!! [email protected] ms mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nataflor (acum 14 ani)

acum am luat niste pastile de oe net, cu otet de cidru, dar nu prea vad rezultate...in afra de asta cu ciclu :). Ce a dat la mine rezultate si m-am simtit ok a fost xenical, dar asta se da numai pe baza de reteta si are si unele efecte negative in sensul ca dupa ce nu mai iei pastile si daca incepi sa mananci normal, adik nu cura de slablire te ingrasi mult mai mult. eu daca ar fi sa dau un sfat pt slabit dpdv al pastilelor xenical as recoamda dar pe perioada lunga de timp. Am luat aproape orice..de la vestita pastila chinezeasca (care aproape m-a omorat) la reductil, capsula de slabit...etc si tot "mare" sunt. cred ca singura varianta a mai ramas cutitul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gelu (acum 14 ani)

hm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

me (acum 14 ani)

Eu am luat Superslim dar varianta originala, nu acelea contrafacute. Nu spun aici de unde le-am cumparat ca nu vreau sa zica cineva ca fac reclama. Am dormit f bine de la ele, m-am simtit ok si vreau sa va spun ca am probleme cu inima si ma asteptam sa ma simt f rau. :) Am slabit 8 kg dar am tinut si putina dieta ca altfel nu se putea. Am incercat inainte toate dietele posibile, am fost la endocrinolog, nutritionist etc si nu am slabit sunt un om ambitios care ma tin de diete si cu toate acestea nu slabeam. :(( Acum sunt in culmea fericirii. Daca ar fi dupa mine tot as mai avea de slabit minim 20 de kg ca sa ajung un om normal. ;(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

me (acum 14 ani)

Pastilele pe baza de otet sunt foarte periculoase. Din cate stiu produc ulcer. Eu zic sa aveti mare grija.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

antonika (acum 14 ani)

Dragilor:orice "pastila pentru slabit" va elimina din corpul dv.in primul rind apa cu sarurile minerale din tesuturi(de aici apare pierderea in greutate)-saruri necesare proceselor metabolice din celule.Dereglarea metabolismului duce la scaderea imunitatii si de aici la aparitia diverselor afectiuni>Sintem purtatorii a milioane de microorganisme nocive si cind scade imunitatea creste numarul lor!Atentie!Incercati mai intii o dieta care sa va asigurati minimum de nutrienti ca sa aveti imunitatea asigurata si apoi organismul se obisnuieste cu astfel dedieta si vesti slabi natural si normal! Nu uitati ca urmati un program Divin aici pe Pamint!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nataflor (acum 14 ani)

multumesc mult fetelor! am uitat sa precizez ca in urma cu cateva zile de la prima sangerare, am avut usturimi la urinare si am luat urinex. In prima zi de sangerare au fost cateva picaturi, in a doua mai multe +usoara durere ovare, in a 3-a (azi) , curge deja destul de mult plus durere de orvare mult mai mare, au aparut si cateva cheaguri....zici ca sunt la ciclu. Poate mi-a venit ciclu mai devreme, nu stiu...daca e cilcu ar fi venit cu 10 zile mai devreme , ceea ce ar insemna un CM de 19 zile, ceea ce iara nu e bine...nici nustiu, asta apropo de ce a zis jenny. Daca r fi de la rana as mai avea si dureri de ovare? maine seara ma duc la dr, macar sa vb cu ea sa vad ce0mi zice ca simnt ca innebunesc de frica. va tin la curent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sugestie (acum 14 ani)

De ce, in primul rand, nu opriti tratamentul pentru slabire? Toate tratamentele astea fortate au efecte secundare. Ia vedeti ce se-ntampla dupa o saptamana de la renuntarea la tratament! Usturimi, probabil, in cele mai multe cazuri, inseamna infectie. Are si sotul usturimi? Sper ca faceti sex cu sotul, si nu cu cine stie cine! Trebuie intrebat, fiindca in mod normal infectia se transmite, si va trebui sa faceti tratament amandoi. Ciclul poate fi anormal in astfel de cazuri. Aveti suc natural de "cranberrry" (cred ca sunt coacaze), care este extrem de bun pentru infectii de acest gen. Sunt si ceaiuri folosite pentru curatirea rinichilor. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nataflor (acum 14 ani)

"sugestie" logic ca fac sex cu sotu'...!!!asta chiar nu era de banuit dar in fine! nu, el nu se plange de usturimi si legat de infectie e ceva oncologic nu ginecologic caci la secretie mi-am facut analize si sunt k la urina au iesit mai rau..o sa vad maine...banuiesc ca mi-a venit ciclu foarte devreme ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nataflor (acum 14 ani)

scuze, am gresit nu oncologic am vrut sa zic si urologic....dr de la urologie mi-a dat sa fac analizele...am incurcat borcanele un pic ....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dr no (acum 14 ani)

infectia cu clamifdia poate fi asimptomatica ,aprind doar in stadii avansate singerari intermenstruale. fa analize , eco,pap,cultura din secretie si sa includa teste speciale pt clamidia,gonococ ,etc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zaf1 (acum 14 ani)

BUNA EU AM AVUT O EXPERIENTA MAI NASOALA PE LA 24-25 DE ANI.LA INCEPUT SINGERARI MAI USOARE DUPA ACEA DURERI DE OVARE.AM FOST LA MEDIC CARE NICI NU MA CONTROLAT PTR CA AVEAM SCURGERI DE SINGE.NU M-AM MAI DUS DELOC DUPA ACEA M-AM SIMTIT RUSINATA,DUPA CITVA TIMP MIA VENIT CICLUL MENSTRUAL NORMAL SI N-AM MAI DAT INPORTANTA.DIN CIND IN CIND MAI AVEAM DURERI MINORE DE OVARE.PROBLEMA A APARUT MAI TIRZIU CIND AM VRUT SA FAC COPIL!!!!!!AM AFLAT PE NEASTEPTATE CA AM PROBLEME MARI SI CA NU MAI POT RAMINE INSARCINATA NORMAL.DIN CAUZA DURERILOR PE CARE LE-AM AVUT MI S-AU INCHIS TROMPELE UTERINE.ASA CA SINGURA SOLUTIE ERA SARCINA IN VITRU,NU POTI SA-TI IMAGINEZI CIT DE GREU ESTE SA AJUNGI INTRO SITUATIE DE GENUL ASTA.ASA CA AI GRIJA CIND SIMTI VREO DURERE CIT DE MICA AR FI NU STA IMEDIAT LA DOCTOR SI CHIAR DACA NU-TI FACE NIMIC DUTE LA ALT MEDIC NUMAI NU LASA LUCRURILE SA SE AGRAVEZE.EU AM FOST NOROCOASA CA AM GASIT UN MEDIC FFFFF BUN SI ACUM AM 2 FETITE GEMENE CARE SINT VIATA MEA. NU STIU CE MAS FACE DACA N-AS REUSI SA AM COPII.ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL CA ANALIZELE PE CARE LE VEI FACE SA IASA BUNE.SPER SA CITESC MIINE POIMINE CA TOTUL ESTE BINE M-AS BUCURA ENORM.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jenny (acum 14 ani)

Buna fetelor,
Precum am spus si mai sus medicul ginecolog la care am fost eu in Oradea( si nu-mi este rusine sa-i dau numele prof.univ.dr. Craiut) s-a SCANDALIZAT cand m-am dus si eu cu aceeasi problema : sangerare intermenstruala. Ce nu a inteles el este ca eu m-am dus la el ca aveam o problema si nu de drag sa-l vad si sa platesc o consultatie.
Precizez ca am luat timp de 1 an anticonceptionale in acest moment am 36 ani, iar la momentul respectiv medicul a pus diagnosticul : "dereglare hormonala si ca dupa ce voi face un copil se regleaza situatia" ca am o rana pe uter si ca aceasta dupa o nastere trebuie cauterizata. Si precum am mai si spus mai sus inca am acesta problema, inca sangerez intre menstruatii, nu urmez nici un tratament.
Astept de la tine " NATAFLOR" rezultatele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nataflor (acum 14 ani)

buna fetelor, a trecut ziua de joi si....surpriza....nu am mai fost la dr. de ce? pt ca am constatat ca intre timp , respectiv miercuri, a icneput sa-mi curga mult sange, plus dureri de ovare,exact ca la cilcu, deci am tras concluzia ca e ciclu (stiu ca suna cel putin bizar ca dupa 18 ani de ciclu regulat sa nu sti ca ti-a venit cilcu dar era prea devreme sa ma gandesc la asta)drept pt care am vb cu dr mea si mi-a zis sa ma duc cand se termina, logic , ca si la jenny de altfel. Mi-am refacut programarea pt marti, sper sa se termine si sa ajung atunci...oricum chiar daca nu se termina tot ma duc, macar sa am o discutie cu dr pt ca , chiar si ciclu fiind, nu este normal sa-mi vina atat de devreme, cu 10 zile mai devreme. asa ca ...va tin la curent..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miha (acum 14 ani)

io. ce sa spun...nataflor.mergi la medic,indiferent de situatie. un medic cunoaste diferentza dintre o menstruatie si o dereglare hormonala.(vb din experientza)bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cohiba (acum 14 ani)

am si eu o problema in legatura cu fetita de 12 ani ce pot sa fac sa nu mai aiba acnee{cosuri} si are o transpiratie iute daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi ca la doctorul de familie mi-a zis atat:"asta este varsta" precizez ca nici eu si nici sotul nu am avut asa ceva...multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2