Pot ramane insarcinata daca nu si-a dat drumul? raspuns medic

Ciclul menstrual
Intrebare postata de membru221553 cu 11 ani in urma

Pot sa raman insarcinata dupa prima zi de dupa menstruatie daca nu si-a dat drumul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (46)

ely (acum 11 ani)

buna ziua la totzi.ma numesc elisabeth si am 26 de ani.nici nu stiu cum sa incep.sunt o persoana care gandeste mult prea mult.am indoieli despre partenerul meu.am senzatia ca tot timpul ma minte.el nu vb des cu mine nu ma suna des..(stam fiecare in app separate)cateodata imi scrie msg f frumoase dar cand sunt cu el nu mai simt asta.il iubesc enorm dar dupa atata timp tot cred ca nu l cunosc destul.cand il intreb de ce nu i asa cum imi si scrie ..se fereste si mi spune scurt ca nu i asa.apoi crde ca vreau sa ne certam.vreau sa mentionez ca sunt o persoana directa tot ce gandesc spun in fatza.isi cere scuze ca este rece..nustiu ce sa cred.oare sa nu stiu eu prea multe despre o relatie.mi as dori niste sfaturi..am nevoie de asa ceva.vreau sa spap de grijile astea si sa nu mai gandesc asa mult.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Putin probabil, daca este vorba de un ciclu menstrual regulat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ciclul menstrual.

membru221553 (acum 11 ani)

nu am ciclu menstrual regulat, e posibil sa ramane insarcinata dupa prima zi de dupa menstruatie daca nu si-a dat drumul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrei (acum 11 ani)

@membru221553 - Intrebarea ta este lipsita de sens! Tind sa cred ca nu ai mai mult de 14 ani... In sistemul de invatamant romanesc ar trebui icluse cateva cursuri de educatie sexuala. Raspunsul meu este NU chiar daca "isi dadea drumul"!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tac Daiana (acum 8 luni)

Andrei, scuză-mă dar răspunsul tău este fără sens și Sunt sigura ca nici tu nu ai avut educație sexuala, sau și dacă ai avut-o, nu ai fost atent în clasă. Depinde de la femeie la femeie și de la bărbat la bărbat. Fiecare persoana este diferita. O femeie în primul rand poate deveni însărcinată și prin așa numite "picături de placere" de la un bărbat, astea se produc înainte de a începe actul sexual, și depinde de bărbat sau femeie, este posibilitatea să devină din ele însărcinată chit ca un bărbat nu a lăsat înăuntru, nu sunt posibilități mari, dar... Exista! Exact cum și exista posibilitatea de o sarcina egal când, pt ca fiecare femeie este altcumva. Salutari și sper ca ai învățat ceva astăzi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 11 ani)

pot ramane insarcinata daca si-a dat drumul langa vagin?......Va rog raspuns rapid

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tac Daiana (acum 8 luni)

Alina, ar fii bine dacă ai îndoieli sa îți faci un test sau sa cumperi pastilă după a doua zi, mulți care ți-au rasp aici habar nu au vad .. O femeie nu doar poate rămâne din spermă însărcinată, ci și din picăturile bărbatului de placere care le are fiecare bărbat înainte de actul sexual. Deci sunt posibilități de a rămâne și din picăturile de placere însărcinată. Salutari și mult noroc! <3

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ade (acum 11 ani)

alina, dupa mintea ta aia scurta ce zici? poti sau nu? sau spermatozoizi partenerului tau sunt alpinisti? ok nu poti ramane insarcinata daca nu a ejaculat in vagin, si ca sa ramai trebuie sa fi in perioada fertila , adika faci un calcul in mare, in primele 5 zile dupa menstra nu vei ramane insarcinata, si in alte 5 zile inainte de menstra la fel nu poti ramane insarcinata, ar fi bine sa te documentezi cu privire la aceste aspecte care sunt f importante, si slava Domnului, informati sunt peste tot trebuie doar sa le citesti,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela (acum 9 ani)

da pot ramane insarcinata daca el sea dat drumul si eu nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eLI (acum 9 ani)

Pot ramane insarcinata daca prietenul meu nu si-a dat drumu in mine si contactul a durat maxim 1 minut?

Raspuns marcat ca spam
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
vera (acum 9 ani)

pot ramane insarcinata daca nu si-a dat drumul in mine cand durata contactului are sexual are 20, 25 min?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 9 ani)

Buna ma numesc cristina am 17 ani acum 5 saptamani am facut sex neprotejat cu prietenul meu dar nu sea dat drumul in mine pe 10 trebuia sami vina menstruatia dar nu a venit am facut un test de sarcina si a esit negativ e posibil sa fiu insarcinata ajutati-ma va rog din suflet :(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rafael (acum 11 luni)

Si eu am 17 ani si ieri seara am facut neprotejat da nu mam terminat ca au fost ceva probleme dar am presimțirea ca am lăsat-o gravidă 😐🤷‍♂️

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 10 luni)

Ai lasat o?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tac Daiana (acum 8 luni)

Bună Cristina, răspunsul e da este posibil. Fiecare bărbat chit ca nu-și da drumul în tine are asa numite picăturile de placere, ele apar la fiecare bărbat înaintea contactului sexual. Nu e nevoie de spermă pt a rămâne însărcinată, in anumite cazuri și picăturile de placere ajung. Deci recomand să-ți faci mai multe teste sau sa te duci la ginecolog, salutari și mult noroc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tac Daiana (acum 8 luni)

Rafael, deci iti explic ceva care vad ca nu mulți bărbați știu despre asta.. Exista la fiecare bărbat așa numite "picături de placere" ele se produc înainte de a începe un act sexual cu cineva, și asta doar la bărbați, este ca Sekret transparent și lipicios și se produce în cantități foarte mici, și prin acesta se poate lăsa o femeie însărcinată depinde de femeie și de mai multe lucruri, așa dar nu doar din spermă o femeie poate rămâne însărcinată ci și din aceste picături de placere, este foarte rar depinde de la bărbat la bărbat și femeie la femeie, dar este posibil... Sper ca te-a ajutat răspunsul, baftă multă!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona (acum 9 ani)

Buna ma numesc simona an facut sex anainte de menstruatie si mam protejat trebuia sami vina priblemele pe 31 dar nu miau veni ce pot face

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Denisa (acum 9 ani)

Se poate sa rămân daca nu a ejaculat in mine,mai ales ca eram in perioada infertila? Imediat dupa trecerea menstruatiei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eva (acum 8 ani)

Buna! Acum 2 zile..am facut dragoste cu iubitul meu, tin sa preciez ca am facut doar sex oral ....iar el a ejaculat ,totul fiind fara prezervativ..dupa ejaculare..m-am urcat peste el..dar fara ca vaginul meu sa-i atinga penisul , care oricum..a fost sters de sperma...Nu este riscul sa raman insarcinata...NU?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Melek (acum 8 luni)

😂și cum rămâneai dela oral sau ca nu înțeleg ideea 😂😂😂😂

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3