Menstruatie o data pe saptamana

Ciclul menstrual
Intrebare postata de malinutza cu 11 ani in urma

Buna.am si eu o nedumerire.ciclurile menstruale le am neregulate,cateodata la 28 de zile,cateodata la 30 si chiar si la 35.ultima menstruatie am avut-o la 30 de zile,adica in 28 septembrie(VINERI) seara a venit si a durat vreo 3zile(luni s-a terminat).pe mine ma tinea 5-6 zile.in aceasi zi(adica luni)cand s-a terminat menstruatia am avut contact sexual neprotejat(bineinteles) cu sotul meu,deoarece ne dorim un copil.tin sa precizez ca mai am o fetita de 2 ani si 4 luni.am mai avut contact sexual in acea sapt.
dupa 5 zile de la terminarea menstrei ,mi-a venit din nou(duminica 07.10.2012)si m-a tinut iarasi 3 zzile(astazi fiind a treia zi de menstruatie si se pare ca se termina).nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata,sa-mi vina de 2 ori in 2
saptamani si sa ma tina cate 3 zile.ne dorim mult sa facem un al doilea bebe dar nu stiu ,ce credeti ca mi se intampla?am 28 de ani daca asta ajuta cu ceva.simptome nici nu mai stiu daca am pt ca in fiecare luna mi se pare ca am si pana la urma imi vina menstruatia.va multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Sigada (acum 11 ani)

Cred ca cel mai indicat este un consult ginecologic deoarece dereglarile menstruale pot fi cauzate de o gama variata de factori, de la dezechilibre homonale si pana la afectiuni precum chisturi ovariene, si numai un medic specialist poate face o evaluare si va poate da un raspuns competent.

Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

malinutza (acum 11 ani)

va multumesc mult pt raspuns.insarcinata nu sunt pt ca mi-am facut un test si a iesit negativ.probabil e altceva.o sa-mi fac o programare la medic .va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: