Menstruatie dereglata? sau sarcina? raspuns medic

Ciclul menstrual
Intrebare postata de inima_rebela22 cu 11 ani in urma

Buna ziua! sunt cristina si am 20 de ani! acum 3 luni mi.am incpeut viata sexuala! mentionez d nu ne.am protejat atat eu cat si prietenul meu pt ca a fost ceva neplanificat! ceva frumos! d atunci a inceput sa mi se deregleze ciclul, acum imi vine o data la 20 de zile, cam de 2 ori p luna si imi vine f putin 3 zile maxim fata de cum imi venea, au inceput si durerile de spate de ovare si de sani chiar! nu cred ca e o sarcina pt ca imi vine luna d luna chiar daca intarzie si nu mai respecta ziua exacta! nu am facut nici un test de sarcina pt ca am considerat ca daca am ciclul sunt asigurata ca nu raman asa e? ce sa fac?acum o lun am avut intr.o seara niste gretzuri dar nu am vomitat in ciuda ca mi.a fost rau toata nopatea si k imi venea sa vomit! sa fie o dereglare sau o .... sarcina?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Ambele variante sunt posibile. Efectuati un test de sarcina si consultati medicul ginecolog pentru certitudine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ciclul menstrual.

inima_rebela22 (acum 11 ani)

nu am avut curajul de a face un test d sarcina sau d a merge la medic....
acum... mi.e si mai rau....a inceput sa.mi iese pe fata multe pete rosii...nu am mai patit vreodata chestii din astea.....sa.mi iese pe fatza pete rosii
?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

inima_rebela22 (acum 10 ani)

amm facut un tets d sarcina acum o luna si, mi.a iesit negativ, mentionez k l.am facut a 2 zi spre seara dupa ce mi s.a terminat ciclul menstrual
? am renunta l ideea de sarcina dar burta mea a luat in gabarit! e routunda marisoara si nu inteleg d c? nu am timp sa mananc decat 1 data pe zi, si atunci un covrig si un iaurt si eu tot ma ingras! muncesc foarte mult si am luat in greutatate enorm, sanii ma dor mereu, spatele enorm si mereu, picioarele mi se umfla des si ma dor,,, iar burta ma deranjeaza , inaninte strangeam din abdomen si o mentineam dar acum , ma doare si nu o mai pot ascunde,,, imi sta mereru c a o minge de football! dupa parerrea mea ceva nu e bine,, nu m,am simtit atat d stranno pe dinauntrul meu , si sa am vreodta burta asa! ce sa fie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

inima_rebela22 (acum 10 ani)

am sa pun niste poze k mine cu burtica sa vedeti daca e posibil sa fie sarcina? da?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: