Medicamente

Ciclul menstrual
Intrebare postata de LovePoison cu 13 ani in urma

Am auzit ca medicamentele pentru hormoni ingrasa.E adevarat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Iuli (acum 13 ani)

Ce inseamna medicamentele pentru hormoni? Te referi la anticonceptionale? Depinde. Eu am slabit mult de la ele. Alte femei se ingrasa. Nu prea ai de unde sti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea8019 (acum 13 ani)

Depinde de organismul fiecareia, cert este ca din cauza lor creste pofta de mancare (iti spun din sursa sigura: medic ginecolog si propria experienta). Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, iar daca nu ai nevoie de protectie sexuala este absurd sa te "incarci" cu hormoni. Mie mi s-a recomandat un produs din plante pentru crampele menstruale si pt cicluri neregulate, se numeste Premestryl si este f eficient.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Depinde, draga... La ce te referi... Daca e vorba si de altceva decat de anticonceptionale, adica daca ai probleme cu tiroida si ti s-au recomandat Euthyrox sau L-Thyroxin, ei bine nu, acestea nu ingrasa. Si e musai sa le iei daca ai probleme cu tiroida si daca la asta te refereai...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flory (acum 7 ani)

Am 38de ani si am 38de kilograme ce pot face sa iau an greutate?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 7 ani)

Buna sant andreea si am 16 ani si sunt ffffoarte slaba am loat vitamine si nu au mers tot nu mam angrasat deloc sunt fffoarte sp***a cred ca am an greutate36de kg astept sa ami spuneti va rog frumos din suflet sa ami spuneti ce pastile sa mai iau

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: