Lipsa ciclului ?

Ciclul menstrual
Intrebare postata de iuliana89stefy cu 11 ani in urma

Buna! Sunt total confuza ....:( Ultimul ciclu a fost pe data 27feb exact in prima zi de ciclu am inceput sa iau anticonceptionale Cezarette . ciclul normal m-a tinut 5 zile (pe 3 martie s-a terminat) si dupa aceea au urmat niste scurgeri maonii care m-au tinut si aleavreo catevazile bune pana pe 16 martie. am fost la medic si i-am spus ca am scurgeri maronii dupa terminarea ciclului si a zis ca scurgerile alea sunt dela anticonceptionale si ca asa ar fi normal pana se obisnuieste organismul. am terminat prima tableta si am inceput a doua din care am luat doar 4 pastile ,le-am intrerupt deorece nu ma simteam f bine de la ele de fiecare daca cand luam pastila,la 2 ore interval ,mi se facea rau chiar si am vomitat de vreo cateva ori simi-am zis :gata,nu le mai iau si restul le-am aruncat. ciclul trebuia sa imi vina pe 3 Aprilie insa nu mi-a venit asa cum am crezut dupa calculele mele fiindca ultimul ciclu a fost pe 27feb (prima zi de sangerare) si durata la mine era de 35 zile. In luna lui Ianuarie a fost pe 23 atunci nu luasem anticonceptionale .... in decembrie pe 19 a fost ciclul si de asta am zis ca durata ciclului e de 35 zile. de cand am intrerupt anticonceptionalele numi-amai venit deloc. pe 29martie a fost ultima pastila luata si de atunci nuammai continuat sa mai iau. folosesc o protectie ,nu 100% sigura atunci candam contacte cu sotul ,adica nu folosim prezervativ ne ferim asa adica nu ejaculeaza in mine .... el zice ca este f precaut .... deja sunt in a 20 a zi de intarziere ... am ceva simtome premenstruale .... dureri de spate uneori chiar f insuportabile,(de burtica f putin ,nu simt nici o durere) aseara am inceput sa am o scurgere maronie ,azi la fel dar f putin si era un pic spre rosul. Am uitat sa va mentionez ca saptamana trecuta joi mi-am facut 2teste si au iesit negative. safie vorba de o dereglare de ciclu din cauza anticonceptinalelor si totusi mi se pare mult 3sapt de intarziere ... a mai patit cineva asemanator ca mine? va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator11610991904 (acum 3 ani)

Asa si eu trebuia sa imi vina pe 16 dar nu a venit nici la.ora actuala..am luat decat 5 zile din anticonceptionalele karissa si dp nu am mai luat ca imi era rau de la ele ;am facut si 3 teste sa sarcina toate au iesit negativ. Nu stiu ce sa mai fac sunt foarte speriata:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: