Ibtarziere menstruatie

Ciclul menstrual
Intrebare postata de bella00 cu 11 ani in urma

Buna ziua va cer ajutorul in legatura cu ciclul menstrual de obicei imi vine la 27 28 de zile asta a fost in ultimele 6 luni in luna decembtie mi-a venit pe data de 9 in data de 24 si 31 decembrie am avut contact sexual neprotejat dupa socoteala mea menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 9 sau 10 ianuarie dar pe data de 9 ianuarie mi-a curs dar doua picaturi eram foarte bakonata si ma dureau sanii si capul aveam si o senzatie de rau si disconfort eram foarte balonata pe data de 11 ianuarie am facut test de sarcina tip barza care a iesit negativ, apoi in data de 12 seara mi-a venit menstruatia foarte slab cantitativ iar a doua zi de dimineata a pornit mai tare in cheaguri si a durat pana in data de 16 acum dupa 7 zile ma dor sanii si sunt fierbinti plus mai am si unele mancarimi pe corp e normal dupa menstruatie? sa patesc asa? sau e posibil sa imi fii venit peste sarcina menstruatia si testul sa nu depisteze?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Dr. Adina Anghelea MDr. Adina Anghelea este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Da, este posibil.Mai faceti un test si va lamuriti.Daca este pozitv, mergeti la ginecolog.Oricum va recomand sa faceti o ecografie intravaginala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: