Dereglari ale ciclului menstrual

Ciclul menstrual
Intrebare postata de Carmen274 cu 14 ani in urma

Buna ,
Acum 2 luni am intrerupt anticonceptionalele in ideea de a ramane insarcinata si de atunci nu mi-a venit deloc ciclul si nici insarcinata nu sunt .Am fost la medic( acum doua luni cand am intrerupt medicamentele) pentru un control ginecologic si mi s-a spus ca sunt complet sanatoasa. Ce sa fac? Ce medicamente sa iau?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

floryny (acum 14 ani)

Daca ai fost cum spui la control si i-ai explicat medicului cum sta situatia si el nu ti-a dat nici o medicamnetatie, eu zic sa nu iei nimic, asteapta caci trebuie sa vina.

Inseamna ca ai o dereglare hormonala, ori ai fost stresata in ultima perioada, ai urmat vre-un tratament in aceste luni?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oanamariatz (acum 14 ani)

Help ! Trebuia sa mi vina si mie ciclu in 11 sau 12 si nici azi nu mi a venit (17.11) sunt disperata nu stiu ce sa mai fac. Am facut in 15.11 un test de sarcina si a iesit negativ. Nu mai am rabdare nu stiu ce sa fac. Maine mai fac un test.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mikmok (acum 14 ani)

Buna Oanamariatz,

Ai un ciclu regulat? Daca nu ai, eu zic sa mai astepti cateva zile si apoi sa-ti cumperi un test de sarcina. Daca iti vei face maine alt test s-ar putea sa-ti iasa negativ si de data aceasta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

reginr (acum 13 ani)

Ei bine si mie mi sa intamplat si eu am mers la medic si a
zis ca e complet normal astepta si iti va veni cu siguranta
dar atunci cand iti va veni va veni cu forta vei fi foarte rau!!!
:) nu te stresa ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oanamariatz (acum 14 ani)

Il aveam regulat pana acuma. Max 2 zile dak intarzia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mikmok (acum 14 ani)

Si eu am patit la fel ca tine, si mi-am facut teste de sarcina 4 in 21 de zile - toate au iesit negativ. Dupa 21 de zile mi-a aparut si menstruatia. De aceea iti spun poate ai o dereglare hormonala, poate ai racit sau ai luat vre-un antibiotic....

Mai asteapta cateva zile si apoi poti incerca un nou test de sarcina sa vezi ce iese.

Succes!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oanamariatz (acum 14 ani)

Ma gandesc k poate de la stres. am fost stresata la maxim cam o luna de zile. De ieri parca mi sau intarit sanii. Mersi mult pt raspunsuri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mikmok (acum 14 ani)

Din cauza stresului se intampla foare multe iar hormonii au luat-o razna. Dar daca zici ca ti s-au marit sanii s-ar parea ca vine si menstruatia.

Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flori (acum 14 ani)

fetelor ajutati ma am o problema trebuia sa imi vina pe 6.12.2009 si nu mi a venit nici acum poate fi o dereglare menstruala daca da de la ce poate fi.astept un raspuns ms

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 8 ani)

Buna' ma numesc Laura am38de ani nu am ramas nici odata insarcinata din cauza ca nu imi venea ciclu regulat adica odata la3-4luni am luat anticonceptionale si aveam normal acum de 1luna jumate le-am stopat si mi-a venit dupa 1luna si2saptamini intrebarea este pot sa ramin insarcinata???Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 8 ani)

Buna! Am si eu o nelamurire. Am lasat anticonceptionalele acum 1 luna jumatate. De atunci am avut CM in august si m.a tinut doar 4 zile si luna aceasta mi.a venit din nou de pe 1 oct si e foarte abundent. Sunt deja 9 zile si nu se mai opreste. Poate fi dereglare sau e ceva mai grav?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: