De ce nu imi vine menstruatia?? raspuns medic

Ciclul menstrual
Intrebare postata de lacra90 cu 11 ani in urma

Buna ziua am o nelamurire,luna trecuta mi-a venit ciclu in 15 mai si azi suntem in 12 iunie,de obicei imi vine cu 5 zile inainte de data anterioara,ieri am facut un test si a iesit negativ...nu inteleg de ce nu imi vine,nu am nici o senzatie de voma,sa ma doara burta sau sa am sanii tari...sa mai astept pana in 15?desi mi se pare tarziu pt ca niciodata nu mi-a intarziat,tot timpu mi-a venit cu 5 sau mai multe zile inainte de data precedenta.Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Sarcina nu este singura cauza de intarziere a menstruatiei; alte cauze posibile ar fi: stresul, anorexia, tulburari hormonale, tulburari metabolice, afectiuni inflamatorii pelvine, etc. De asemenea, mentionez ca durata unui ciclu menstrual poate varia intre 21 si 35 de zile.
Este recomandat sa efectuati un consult ginecologic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ciclul menstrual.

DianaDy (acum 11 ani)

Am o intrebare daca ma puteti lamuri si pe mine....eu am luat anticonceptionale vreo 3 ani pana anul trecut dupa nunta,adica pana la sfarsitul lunii iunie 2011.anul acesta am luat iar o luna prin februarie si dup-aia am incetat sa mai iau.in luna mai ne-am mutat definitiv de la brasov la timisoara,si chiar in ziua mutarii,adica pe 5 mai,mi-a venit menstruatia.insa a fost si ultima.azi suntem in data de 28 iunie si nimic,nici macar un simptom.pe la inceputul lunii mi-am facut un test,insa mi-a aparut doar o liniuta,deci nu eram insarcinata.ieri in data de 27 mi-am mai facut unul si la fel,tot o liniuta...ce credeti?as putea fi insarcinata sau sunt alte cauze...nu stiu ce sa mai cred.va multumesc si astept parerile voastre indata.o zi buna sa aveti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena_2905 (acum 11 ani)

Buna ziua! Am o nelamurire. Ati putea sa ma ajutati, va rog? Luna trecuta menstruatia mi-a venit pe 20 februarie iar azi e deja 20 martie..Dupa cum calculasem eu, trebuia sa imi vina pe 16 luna asta. Dar inca nu a venit. De obicei nu am probleme de genul acesta. Iar atunci cand mi-a intarziat ciclul a durat cel mult 4 zile. Mentionez ca am 16 ani, iar prima data ciclul mi-a venit acum vreo 4 ani. Si din cate am inteles eu, in aproximativ 2 ani ar trebui sa vina regulat. O alta problema este aceea ca mereu cand trebuie sa imi vina imi apare acneea. Si de data aceasta mi-a aparut mai rau decat de obicei. Inseamna asta ceva? Poate fi vreo dereglare? Va rog sa imi raspundeti cat mai repede posibil, daca se poate. Multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

frozena (acum 10 ani)

am aproape un an de cind nu am ciclu si vreau sfatul vostru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tica radiana (acum 10 ani)

dute la un genecolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

moraru lenuta silvia (acum 9 ani)

buna ziua am si eu o mare problema am nascut acum 6 luni si de 4 luni nu mai m-ea vevit menstruatia am fost si la ginecolog si nu am nimic ma puteti ajuta sa stiu si eu dc nu mai am menstruatie / ? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 8 ani)

Buna ziua! Am si eu o întrebare... Trebuia să-mi vina ciclu pe 20 Decembrie si nu mi-a venit din ce cauza? Nu am întreținut relați intime

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: