De ce nu imi vine menstruatia ? raspuns medic

Ciclul menstrual
Intrebare postata de byux cu 12 ani in urma

Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 5 si am avut relatii sexuale cu prietenul meu acum 2 saptamani ..si nu si-a dat drumul in mine ...si uneori ma inteapa ovarele si ma dor sanii ...deobicei la cm ma dor sanii ...as putea fi insarcinata ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 12 ani)

Sigur ca da. p***atul intrerupt NU protejeaza. Atiauzit de prezervativ si test de sarcina??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byux (acum 12 ani)

pai am faqt 3 teste ...2 miau ieshit negativ si unul a iesit q o linie roz inchis shi una un roz pal d abia se vedea ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Aproape sigur esti gravida...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byux (acum 12 ani)

oke ...ms

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

utilizati metode de contraceptie? , aveti de obicei un ciclu menstrual regulat ? ar putea fi si o anexita daca aveti o sensibilitate in partea de jos a abdomenului. Puteti realiza un test de sarcina din urina (din prima urina de dimineata)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ciclul menstrual.

oanamadi (acum 12 ani)

eu cu prietenul meu suntem impreuna de 6 ani, metoda de contraceptie(nu ar fi o metoda) este ca si a ta dar pana acum nu mi sa mai intamplat sa raman insarcinata , in cazul tau nu stiu dar nu neaparat poate fi o sarcina ar putea fi si o raceala celmai ideal ar fi sa faci o vizita la ginecolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byux (acum 12 ani)

Iuli tzin sa.tzi spun k nu sunt insarcinata ...am doar chist ovarian ....shi cred k ar treb s vb mai frumos knd tzi se cere o parere sau sa te abtzii de la com de prost gust ...;) shi multzumesc mult oanamadi pt raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Am zis un adevar. Stiu ca e neplacut dar asuma-ti greselile si indreapta-le daca poti. Protectia este un gest de minima grija pentru tine si sanatatea ta. Succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: