De ce imi intarzie menstruatia???

Ciclul menstrual
Intrebare postata de elenusha cu 14 ani in urma

Buna seara!luna trecuta mi-a venit ciclu pe data de 6.luna aceasta nu mi-a venit nici pana azi.am facut sex cu prietenul meu cu prezervativ.am facut totusi un test de sarcina si mi-a iesit negativ.am dureri la ovare si acum 12 zile mi-a curs si o secretie maronie.mama mi-a spus ca mi-a venit menstruatia,dar dupa nu mi-a mai curs nimic.ce se intampla?? sunt racita???..va rog raspundeti-mi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (97)

georgeasca (acum 14 ani)

Poate a fost gaurit prezervativul prietenului tau?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

nu are cum..ca de fiecare data punem apa in el sa vedem daca e spart..si oricum am facut si testul si mi-a iesit negativ:)..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

martineasca (acum 14 ani)

esti racita stai linistita......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

va rog mai spuneti-va parereaaaaaaa:((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rachel (acum 14 ani)

daca esti stresata iti poti da peste cap tot organismul tot sistemul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

stiu..incerc sa nu ma gandesc la asta...dar nu stiu ce am..mi-e frica:((...:-<

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anqa (acum 14 ani)

elenusha e clar ca esti racita din moment ce testul de sarcina ti-a iesit negativ.cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog.luni dimineata sigur ai sa gasesti un cabinet deschis.multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

dar crezi ca ma va primi fara parinti?:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anqa (acum 14 ani)

ai 19 ani nu?de ce sa nu te primeasca?si daca ai mai putini cu siguranta te va primi.important e sa vezi ce problema ai nu te mai gandi la nimicuri..si calmeaza-te!!!hai...mult curaj!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

eo zic sa mai stau..ca au inceput sa ma doara sanii si burta..si pe mine asa ma dor sanii inainte sa-mi vina...ms ptr incurajare:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 14 ani)

Am facut sex cu prietenul acum 5 luni si in fiekre luna mi-a venit ciclul regulat normal doar k inainte imi curgea mult....acum e ok....dar luna asta nu mi-a mai venit...de obicei imi venea in jurul zilei de 20 23 iar acum e 27 si nu mi-a venit si nici sindrom menstrual nu mai am k de obicei.....nu am vomitat...ameteli am avut dar de la lipsa de calciu si burtik nu mi-a crescut...si totusi de vreo multe luni am o secretie cu un miros specific si luna asta mi-a curs una maronie...e posibil sa fiu insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

ati facut protejat???sincer si eo m-am speriat..mie trebuia sa-mi vina pe 6..ji nici acum nu mi-a venit..dar acum ma dor sanii si burta..cum ma dor mereu inainte sa-mi vina si m-am mai linistit..fa si un test...eo am facut protejat...dar tot m-am speriat...am crezut ca s-a spart dar nu era spart..am facut si test..a iesit negativ..si mie mi-a curs pe 7 o picatura..nu stiu ce sa zic...cel mai bine e sa faci un test:*.sper sa nu ai nimic:*.sa-mi spui raspunsul testului...poop si nu fi stresata..:(...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 14 ani)

pai nu am facut protejat.mi-am facut test dupa vreo luna dupa aceea si mi-a iesit negativ dar nush ce sa zic.....totusi de 5 luni sa nu se vada???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

nu esti gravida..n-ai nicio simtoma..mai fa un alt test daca si asta iese neg...nu ai nimic..:*..probabil ai racit la burtika:P si iti intarzie:X:*...poop

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 14 ani)

Buna ziua.Am facut sex cu prietenul meu acum aproximativ 2 saptamani neprotejat dar nu a fost ceva propriuzit penetrarea nu a fost completa iar ejacularea a fost in afara dar totusi imi e frica am o infectie vaginala din cate am citit destul de comuna dar care apare si la femeile insarcinate iar pe 1,2 sau 3 decembrie trebuie sa imi vina ciclu si inca nu ma dor sani.Pot fi insarcinata? va rog chiar am nevoie de un raspuns..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

nu stiu ce sa spun..si eu a facut-o o data fara..dar nu am patit nimic..dar imi era frica..pt ca o prietena de a mea a facut-o fara si prietenul a ejaculat inafara nu in ea..ji tot a ramas gravida,iar mediul i-a spus ca pe parcursul contactului sexual s-a scurs sperma..si se num sarcina extrauterina sau nuj kum..sfatul meu e sa faci un test...dar nu te speria ca mai am o prietena care timp de 2 ani a facut`o neprotejat si nu a patit nimic..:P..nu vreau sa te sperii:(..si eu am trecut prin teama asta..poate ai racit..la burtica:(..mie trebuia sa-mi vina pe 6 si azi suntem in 29 si tot nu mi-a venit.dar ma dor sanii si burtica..cred ca trebuie sa-mi vina..cel mai bine fa un test...astept rezultatul...multa bafta!!!sper sa fie totul bine:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 14 ani)

A ups trebuie imi vina ciclul cam pe 1,2,3 Ianuarie si este cam neregulat.Nu am alte sintome cum ca as ti insarcinata.Doar este infectia asta si ca mai sunt cateva zile pana cand ar trebui sa imi vine si nu ma dor sani.Oare infectia intarzie ciclul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

nu stiu ce sa spun..du`te la ginecolog daca ai infectie..nu sta asa:(..bft!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Allynutza (acum 14 ani)

Buna ziua! Am facut sex cu prietenul meu pe data de 16dec,neprotejat si el a ejaculat afara si azi trebuie sa imi vina,dar problema este ca m-a prins ploaia si m-am udat pana la piele,dar cel mai rau ma doare miljocul.E posibil sa fi racit la ovare si sa imi intarzie CM? Ce e de facut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenusha (acum 14 ani)

pai..cred ai ai racit..totusi fa un test asa e cel mai bine..iar daca peste 2 sapt nu-ti vine repeta testul..mie mi-a intarziat ji 23 de zile..bafta!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 5