Ciclu menstrual intarziat...

Ciclul menstrual
Intrebare postata de denisiasm cu 13 ani in urma

Buna ziua,
La inceputul lunii septembrie am fost la un control ginecologic de rutina si a rezultat ca am o infectie...candida sp.am urmat un tratament cu fluconazol ambii parteneri totul a decurs normal ...cred eu.apoi am avut menstratie regulata in urmatoarele luni sep 15,oct 14,noi 13,iar acuma in decembrie mi-a venit in data de 26 am fost putin ingrijorata deoarece nu mi-a intarziat asa de mult niciodata eventual 1-2 zile.de sarcina nu cred ca este vorba nu iau anticonceptionale.mi-am facut si un test de sarcina acum 2 zile a iesit negativ.dupa ce mi sa pornit menstruatia am eliminat acum dimineta un cheag foarte diferit avea un invelis mai albicios spre rosu inchis si era foarte tare.as dori sa primesc unele sfaturi.am sa merg si la un control dupa sarbatori.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 13 ani)

Poate fi o dereglare hormonala, poate fi chiar un avort menstrual, poate fi o infectie... Numai medicul poate spune daca este sau nu ceva de tratat sau de ingrijorat, deci mergeti cand puteti la medic. Nu cred ca are legatura cu candidoza dar nu se stie.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

denisiasm (acum 13 ani)

Multumesc mult de sfat Iuli! sper sa nu fie ceva grav...poate e doar o dereglare hormonala sau poate o raceala deoarece lucrez intr-un spatiu racoros iarna si mi-a cam fost frig.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da dar nu te culca pe o ureche. O infectie lasata netratata poate duce inclusiv la infertilitate, asa ca mergiu la medic!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11611127754 (acum 7 luni)

Stiu ca este o intrebare pe care ai postat-o acum 12 ani, dar sper ca totusi mesajul sa ajunga la tine. Ma confrunt cu aceeasi pb acum. Am luat fluconazol in luna iunie. In luna iulie menstruatia a venit normal (2
Zile mai devreme) iar acum am o intarziere de 12 zile. Nu mi s a intamplat niciodata asa ceva! Am o menstruatie foarte regulata. Mi e teama sa nu intru la menopauza. As vrea sa stiu ce s a mai intamplat in cazul tau. S-a reglat CM in cele din urma?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: