Ce pot sa fac?

Ciclul menstrual
Intrebare postata de m@ry24 cu 12 ani in urma

Ce pot sa fac,sau sa iau sa imi vina ciclul menstrual pentru ca ma intarziat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Iuli (acum 12 ani)

VItamina E. Si un test de sarcina in caz ca ai avut contact sexual neprotejat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DECEPTION (acum 12 ani)

SALUT
Mary,poti merge la un consult ginecologic si daca esti insarcinata si ai mai putin de 6 saptamani ii ceri medicului, ca sa nu ajungi sa faci un chiuretaj ,ii ceri pastile! exista! vei avea o durere ca la o menstruatie de adolescenta ,hai sa spunem ceva mai puternica insa eviti chiureta sau aspiratorul! tu insista sa-ti prescrie pastile, insa doar in cazul in care sarcina este mai mica de 6 sapt!
multa bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lorenaa (acum 12 ani)

Mary cel mai important este de ce ti-a intarziat ? folosesti anticonceptionale si ai uitat sa iei ultimele 2-3 pastile ? ai avut contact sexual neprotejat ? ai fost sau esti stresata ? in ultimele saptamani ai avut o alimentatie mai putin buna ? sunt multe motive din care iti poate intarzia . Daca nu ai avut contact sexual neprotejat atunci macar stai linistita k nu poti fi insarcinata , insa nu exclude ideea de a consulta un ginecolog . Indiferent daca avem sau nu probleme un consult ginecologic odata la 6 luni sau un an nu strica nimanui . Multa Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: