Amenoree

Ciclul menstrual
Intrebare postata de ancali cu 14 ani in urma

Prima zi a ultimului ciclu a fost 27 aprilie.Am fost la control si nu sunt insarcinata, dar mi-a dat tratament cu pastile clostilbegyt, 1/zi 10 zile.mi-a spus ca dupa ce termin tratamentul daca in circa 3 sapt nu imi vine ciclul sau nu raman insarcinata sa merg iar la el.Nelamurirea mea este daca sunt bune medicamentele pe care mi le-a dat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Adrienne (acum 14 ani)

Da ! tratamentul este bun,este bine sa-i urmezi sfatul,adica sa-l vizitezi daca ,in continuare ,sunt probleme. Totodata, cand termini tratamentul,ar fi bine sa faci si niste dozari hormonale [daca nu le-ai facut deja }.Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihainela (acum 14 ani)

buna.tratamentul este foarte bun dar duphason sau ceva naturist nu ti-a recomandat de exemplu tinctura de branca ursului este foarte buna ati asun ca e buna ca si eu am avut amenoree 7luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Denisa (acum 9 ani)

De 7 ani de cand sunt cu sotul meu nu reusesc da raman gravida . am luat antibiotice ,branca ursului ,clostilbegit si pregnil ,am facut o inseminare si inca nu am reusit. Nu stiu ce sa mai fac si sufar enorm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: