Am luat vitamina k

Ciclul menstrual Vitamina K
Intrebare postata de buburruzza cu 14 ani in urma

Buna.Am luat luna trecuta in a doua zi de menstruatie pe la ora 11 dimineatza 2 fiole vitamina k si dupa aia urmatoarea zi de menstruatie am mai luat doua, le-am baut....menstruatia m-a tinut normal, 7 zile dar era foarte putin cantitativ, problema este ca luna aceasta trebuia sa imi vina de o saptamana si nu mai vine deloc, nu a curs nici macar o picatura mica mica, am avut toate simptomele de menstruatie, cosuri inainte de perioada, durere de burta dar sange deloc. Nu stiu ce sa fac. Va rog daca stitit explicati-mi ce s-a intamplat cu mine, si sfatuiti-ma ce sa fac.Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare sa imi spuna si mie. Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

BlackAurash (acum 14 ani)

nu am ciclu de 3 ani ma complexeaza faptul pentru ca imi doresc si eu ca toate femeile un copil am 29 de ani nu am nici un avort ciclul l-am provocat la 19 ani cu linesterol am umblat peste tot nu mai stiu ce sa fac sunt om nu dispun de foarte multi bani am vazut cazuri in speta ca al meu mie mi sa dat diagnostice ca fiind sterila sau pubertate tardiva (ultimul diagnostic l-am mostenit de la tata ce ma mira faptul ca el a putut avea copii ) daca este vreun medic interesat de cazul meu va rog mult de tot ajutati-ma sau dati-mi sfaturi m-am saturat sa cheltui si putini bani pe tot felul de analize fara rost care sa ma duca la acelasi rezultat :( :((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Citat:
Buna.Am luat luna trecuta in a doua zi de menstruatie pe la ora 11 dimineatza 2 fiole vitamina k si dupa aia urmatoarea zi de menstruatie am mai luat doua, le-am baut....menstruatia m-a tinut normal, 7 zile dar era foarte putin cantitativ, problema este ca luna aceasta trebuia sa imi vina de o saptamana si nu mai vine deloc, nu a curs nici macar o picatura mica mica, am avut toate simptomele de menstruatie, cosuri inainte de perioada, durere de burta dar sange deloc. Nu stiu ce sa fac. Va rog daca stitit explicati-mi ce s-a intamplat cu mine, si sfatuiti-ma ce sa fac.Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare sa imi spuna si mie. Multumesc.

Este posibil sa aiba si reactii adverse care nu au fost semnalate de cele care au luat asa ceva.Cred ca depinde f mult si de organism, daca nici in urmatoarea perioada de cateva zile nu-ti vine mergi la un control
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Citat:
nu am ciclu de 3 ani ma complexeaza faptul pentru ca imi doresc si eu ca toate femeile un copil am 29 de ani nu am nici un avort ciclul l-am provocat la 19 ani cu linesterol am umblat peste tot nu mai stiu ce sa fac sunt om nu dispun de foarte multi bani am vazut cazuri in speta ca al meu mie mi sa dat diagnostice ca fiind sterila sau pubertate tardiva (ultimul diagnostic l-am mostenit de la tata ce ma mira faptul ca el a putut avea copii ) daca este vreun medic interesat de cazul meu va rog mult de tot ajutati-ma sau dati-mi sfaturi m-am saturat sa cheltui si putini bani pe tot felul de analize fara rost care sa ma duca la acelasi rezultat :( :((

Te sfatuiesc sa completezi aici pe site, o fisa medicala, care va fi trimisa la un medic specialist, acesta va incerca sa te ajute
Numai bine si sa auzim de un bebe:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxana (acum 13 ani)

as vrea sa stiu si eu cum se ia vitamina k ,ca sa mi intarzie ciclul,macar cateva zile....multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vio (acum 13 ani)

luna trecuta am fost la mare in timpul ciclului menstrual am luat anticonceptionale yasmin,vitaminak si calciu fiole,ca sa il opresc,dar nu am reusit din contra m-a tinut 10zile.si acum trebuia sa imi vina si nu mi-a venit de 8 zile.am facut si un test mi-a arata ca nu sunt insarcinata,dar nu inteleg de ce nu imi vine?pote sa ma ajute cineva ca inebunesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ade (acum 13 ani)

buna vreau sa imi vine ciclu la sfarsitu luni k acum imi vine pe 11 sh vreau sa il aman ce trebuie sa fac...va rog sa imi ziceti sh mie ...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 9 ani)

Am o nedumerire, este normal sa ma dor sanii cu 2-3 zile inainte de menstruatie si sa ma balonez de fiecare data cu 2 zile? Va rog sa nu saritii peste acest mesaj, m-am uitat pe net la mai multe articole dar nu am gasit raspuns. Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 9 ani)

Buna, Irina
Da, este normala durerea de sani. Si eu o experimentez in fiecare luna. La fel si cu balonarea. Cred ca e vorba de retentia apei in organism. Oricare ar fi cauza, am mai intalnit-o si la alte femei. Sa fim sanatoase! :*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lovepink (acum 9 ani)

Ce metode pot aplica pentru intarzierea ciclului menstrual ? mai sunt 2 zile pana plec in vacanta , si tot dupa doua zile trebuie sa imi vina ciclul .. vreau sa il aman cu cel mult 3 zile . sfaturi va rog.. !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 8 ani)

Buna am luat patru friole de vitamina k luna trecuta uniste sa viña ciclu si a trecut o luna si mi mi-a venit nici acum ciclu e normal ?sunt ingrijorata pote sa-mi zica cineva daca i sa mai intimplat

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11565243635 (acum 4 ani)

Am făcut un chirotaj de curând mi sa tăiat un polip endometrial și sângereze de 7 zile cu toate ca iau vitamina k le beau și tot m ai sângerez sa mai iau vitamina k sau nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: