Adriana Violeta Nagy?

Ciclul menstrual
Intrebare postata de Utilizator11590569118 cu 3 ani in urma

Buna, ma numesc Adriana, am 24 de ani, tin sa mentionez ca luna trecută mi-a început ciclul pe data de 7 si ma tinut pana in 11, acum luna aceasta mi-a întârziat deja a trecut peste 40 de zile si tot nu mi-a venit, tin sa mentionez ca am făcut sex neprotejat cu soțul meu dar nu a ejalucat in mine, mi-am facut test de sarcina la 29 de zile de intarziere apoi la 35 si mi-au iesit negative toate testele am făcut vreo 6 si toate negative! Va rog dacă se poate un raspuns!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Asemenea situație am și eu, dacă ști cauza, te rog spune-mi și mie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Buna, am gasit cauza la această întrebare, e vorba de răceală si dereglare hormonala, mi-a venit ciclu si e totul în regulă! Sper sa fie totul bine si la tine draga mea!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Am întârzie 19 zile de la data care ar fi trebuit sa îmi vina. Si am făcut test si astăzi si tot negativ.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Eu zic ca o sa vina, doar ca sunt aceste dereglari hormonale, si eu m-am panicat pt ca nu mai găseam nici o explicatie si pana la urma a venit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Câte zile ai avut întârziere??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

A trecut peste 40 de zile oricum si a fost totul ok

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

I fost la ginecolog?? Ce ți a recomandat?? Ți-a făcut control?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Da, am fost la control si mi-a spus că sunt dereglari hormonale cauzate de răceală, la mine e problema ca sunt mai sensibilă și dacă mi frig putin sunt gata..mi-a recomandat sa iau anticonceptionale, doar ca eu nu vreau sa le iau pt ca sunt bune pe o parte dar pe cealaltă strica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Eu am vorbit aseară cu un ginecolog, si mia zos sa mai astept 7 zile. Dar eu pe 18 plec in străinătate. Si a zis sa merg luni la o consultatie. Poți sa îmi zice ce fel de consultatie imi va face? Pt ca nu am foat pana acuma la un ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Păi o sa-ti vadă ovarele cum sunt, si daca ai ceva chisturi pe ele, o sa-ti vadă și uterul dacă totul e in regula....scuza-ma că te intreb esti casatorita?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Nu, nu sunt. Pai si cum o sa le vada?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Iti pune pe burta ca si un fel de dispozitiv

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Aaa, deci nu o sa-mi facă control jos??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Nu poti sa stai linistită dar depinde de ginecolog, mie nu mi-a facut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11591209168 (acum 3 ani)

Ce anticoncepționalele ți a dat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590569118 (acum 3 ani)

Mi-a dat yasmin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: