Tratament paradontoza

Chirurgie orodentara
Intrebare postata de atiana cu 14 ani in urma

Ce tratament eficient exista pentru paradontoza ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

elena, Iasi (acum 14 ani)

Scrie pe Google ''''paradontoza'''' si vei gasi multe informatii despre tema. Se poate folosi o pasta de dinti din farmacie al carei pret este cam 20 de lei, LACALUT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Muzas Sergiu (acum 14 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Google nu ne este profesor.............este un motor de cautare printr-o mare de opinii si reclama.

Lacalut este o pasta de dintii fara efecte curative .......nu uitati ca are si un continut crescut de aluminiu.incriminat in Alzeimer.

Tratamentul parodontopatiilor este facut de medicul parodontolog, cautati un parodontolog si solicitatii un consult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Amalia Petre (acum 13 ani)

Dle Muzas puteti sa imi recomandati un parodontolog care sa faca si chirurgie? Caut de 2 ani unul in Bucuresti. Mai exista acesta disciplina la nivel de practica sau e numai teorie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Muzas Sergiu (acum 13 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

cred ca este impotriva regulamentului............oricum cautati implantx.eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 13 ani)

Pentru parodontoza in in primul rand trebuie detartraj. Daca este avansata, atunci se intervine chirurgical. Nu mai spun de o igiena perfecta, ce trebuie neaparat sa includa periaj corect de 2 ori/zi, folosirea atei dentare si a apei de gura. Ca tratament adjuvant va recomand Piascledine (contine avocado si soia), il gasiti la orice farmacie, plus masajul gingiilor cu propolis.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stefan Lopez (acum 9 ani)

Andreea - de 2 ori/zi doar daca ai dintii perfecti. Daca ai probleme sa fie de 3 ori, iar seara inainte de culcare neaparat o spalare cu ata dentara sau periuta de dinti fina.

Ca tratament: De cautat informatii despre CANTASTIM injectabil - era produs de Cantacuzino Bucuresti dar se gasesc inlocuitor.

Un parodontolog este necesar oricum ar fi, trebuie sa te verifice periodic(lunar la inceput) stadiul de intretinere al dintilor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan (acum 9 ani)

Va invit sa lecturati cu atentie toti aceia care va luptati cu afectiune paradontala!

http://www.asclepimed.ro/tratament-paradontoza-garantat.html

Este vorba de un antibiotic 100% natural, reteta originala a D-lui Prof. Daniel Iordachescu, pe care il foloseste de peste 15 ani cu rezultate remarcabile, acesta fiind eficient in orice forma si grad al parodontozei! E adevarat de asemenea, ca desi e un produs natural are eficienta mai mare decat o cefalosporina, actionand si asupra unor bacterii precum spirochetele, care cedeaza cu greu chiar si la un antibiotic puternic! In plus, pentru ca in cele din urma se inghite, ac***a chiar si un gust placut, efectul sau este nu numai la nivelul cavitatii bucale ci a intregului organism! Astfel, ridica imunitatea si apararea naturala a organismului impotriva oricarei agresiuni bacteriene sau virale, cicatrizeaza ulcerele gastro-duodenale, regleaza metabolismul, bioritmul si somnul, etc......!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: