Fistula recto-vaginala-partea a 2 a

Chirurgie estetica
Intrebare postata de mya_85 cu 13 ani in urma

Buna ziua!

Sunt Maria din Bucuresti si doresc in primul rand sa va multumesc pentru raspunsul d-voastra la intrebarea “FISTULA RECTO-VAGINALA”, postata de mine pe acest site in data de 8.04.2011.
Doresc sa precizez faptul ca sunt purtatoarea unei ileostome din anul 2009, cand am suferit o interventie chirurgicala pentru tratarea unui neoplasm rectal situat la 4 cm de orificiul anal. Mentionez ca operatia a fost realizata laparascopic. Dupa interventie, la control, a fost descoperita o stenoza circumferentiala rectala la aproximativ 8 cm de orificiul anal. In acest sens, s-au realizat mai multe dilatatii, in urma carora a aparut fistula recto-vaginala, care la randul ei a fost suturata. Din nefericire, aceasta fistula a reaparut la scurt timp dupa suturare. De asemenea, as dori sa va mai precizez faptul ca postoperator a aparut o zona cicatriciala cu un abces (care mai apoi a fost excizat).
Doctorul chirurg care m-a operat mi-a recomandat sa astept sa se inchida fistula, care a fost initial de 4,5 cm. Din pacate, din momentul aparitiei fistulei si pana acum a trecut un an si sase luni, iar aceasta nu s-a inchis.
Luand in considerare toate cele mentionate mai sus, v-as ruga sa-mi spuneti ce credeti ca se mai poate face in aceasta situatie.

Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mya_85 (acum 13 ani)

Buna ziua!

As dori sa-l intreb pe domnul administrator al forumului de ce a moderat raspunsul (Fistula cauzata de operatie) la intrebarea "Fistula recto-vaginala-partea a 2 a" ? Ce anume din contextul acelui raspuns v-a facut sa-l retrageti?

As aprecia foarte mult daca mi-ati raspunde la acest comentariu.
Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Pot sa stiu si eu de ce au fost sterse comenturile legate de aceasta fistula recto-vaginala ? Deranjau cumva ? Atentionam administratorii ca vom face plangere pentu acest fapt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tanti (acum 13 ani)

Hai ionescule fa plangere. Sa te vad.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Ce Ionescu fah ? Scrie clar LEON. Luarai FOC :)) Si am facut stai linistita tatni p***a ete aci http://reclamatieonline.ro/reclamatii/details/administratori-siteu-lui-sfatulmedicului.ro-sterg-comentarii.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Ce Ionescu fah ? Scrie clar LEON. Luarai FOC :)) Si am facut stai linistita tatni p***a ete aci http://reclamatieonline.ro/reclamatii/details/administratori-siteu-lui-sfatulmedicului.ro-sterg-comentarii.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Ce Ionescu fah ? Scrie clar LEON. Luarai FOC :)) Si am facut stai linistita tatni p***a ete aci http://reclamatieonline.ro/reclamatii/details/administratori-siteu-lui-sfatulmedicului.ro-sterg-comentarii.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Ce Ionescu fah ? Scrie clar LEON. Luarai FOC :)) Si am facut stai linistita tatni p***a ete aci http://reclamatieonline.ro/reclamatii/details/administratori-siteu-lui-sfatulmedicului.ro-sterg-comentarii.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Ce Ionescu fah ? Scrie clar LEON. Luarai FOC :)) Si am facut stai linistita tatni p***a ete aci http://reclamatieonline.ro/reclamatii/details/administratori-siteu-lui-sfatulmedicului.ro-sterg-comentarii.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LEON (acum 13 ani)

Te mai miri de ce sunt sterse comentariile cand abia poti incarca unu, dupa ce bagi de nu stiu cate ori codu. Apoi vezi ca defapt au fost postate toate comenturile alea de nu stiu cate ori. E MUCIFICAT siteu''

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: