Migrene

Migrena
Intrebare postata de yrynutzaa cu 8 ani in urma

Buna ziua! Numele meu este Irina,am 31 ani ...am 2 copii. La doi ani dupa nasterea primului copil,au inceput niste dureri de cap,usoare,,,la putin timp s-au agravat,din ce in ce mai putin suportabile! Acum au trecut deja 5 ani si am niste dureri groaznice de cap cu stari de voma si lesin!! Am fost la medic la endocrinolog mi-a spus ca nu am nimic din punctul lui de vedere,am facut tomograf,,,au zis ca mai sanatoasa de atat la cap,nu am cum sa fiu!! Problema este ca aceste dureride cap,,incep in apropierea perioadei de menstruatie ori in timpul menstruatiei ori dupa aceasta!! Nu mai stiu ce sa fac,,,si cve sa iau!! Va rog dati-mi un sfat!! Ciclul nu mi-a venit nici-odata regulat,nici-odata!! aaaaa si inca ceva....: cand am ramas insarcinata cu cel de-al doilea copil ,pe toata perioada sarcinii,atat timp cat menstruatia ni mi-a mai venit,nu am stiut ce este aceea durere de cap,,dupa ce am nascut si organismul meu a reintrat in normal au inceput din nou aceleasi dureri...!!!! Astept raspuns!! Va multumesc din suflet!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Medic.Fares (acum 8 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Buna ziua.Va recomand capsulele Circulatie cerebrala si memorie, capsulele Confort emotional, in cure de 2-3 luni, cate 1 capsula de 3 ori pe zi din fiecare.Pentru reglarea ciclului menstrual se pot administra capsulele Suport premenstrual, administrate pe durata intregii luni.Acestea sunt compuse din plante medicinale care echilibrează producţia de estrogeni şi progesteron.Aceste remedii naturale pot sa fie administrate concomitent cu alta medicatie.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yrynutzaa (acum 8 ani)

Multumesc din suflet!! Poate fi o probleme hormonala? Domna Doctor de la endocrinologie mi-a spus ca din punct de vedere hormonal nu ar fi nici o problema!!! Eu chiar asta cred ca este problema mea!!! Va spun sincer ca si femeie nu mai am nici un fel de ,,,nici nu stiu cum sa mai zic....nu mai am chef de nimic vizavi de sotul meu!! Si tin sa precizez ca avem o relatie superba si o familie minunata!! Dar simt ca organismul meu nu mai este asa cum ar trebui sa fie din punctul acesta de vedere!!! Problema nu este a cuplului ,,si nici a mea...ci strict a organismului meu!!! Dati-mi un sfat va rog!!! Sunt tanara,sotul meu este tanar....si sicer va spun imi este frica pe viitor de ce s-ar putea intapla relatiei noastre din cauza acestei probleme!!! Va multumesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru302932 (acum 8 ani)

Buna ziua,acum 3 zile m-a durut capul dar s-a dus durerea mai spre seara,si de atunci am nasul infundat mereu,durere in gat si ce ma ingrijoreaza cel mai tare,cand dau pleoapele in sus,sau cand incerc sa-mi desfund tare nara sau cand tusesc simt ceva la cap,nu e durere,nici discomfort,e ceva acolo sau mi se pare...Cred ca e raceala dar ce am avut la cap e ceva normal la raceala?Tin sa mentionez ca sunt ipohondru si mereu ma gandesc la ce e mai rau(in acest caz la tumoare).Am si rinita alergica cronica.
Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: