Migrena - mai mult decat o durere de cap

Migrena
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

As vrea sa stiu, sora mea "sufera" de o durere da cap insuportabila si de lunga durata,medici au diagnosticat-o cu sinuzita cronica, as vrea sa stiu care ar putea fi cauza acestei durei insuportabile?
cu multumiri , Roxana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (31)

(acum 15 ani)

se poate trata cu bitter suedez

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

la mine a dat rezultate

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 31 de ani,am dureri de cap de cam 3 ani,durerea ma tine intre 24-48 de ore,nu-mi trece cu nici un fel de medicamente, am facut diferite analize: tumograf, ecograf, la singe, etc, si nu-mi se da nici un diagnostic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 10 ani)

Buna , ai gasit pana la urma ce ai?, multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

si eu sufar de dureri de cap de aproximativ 5 ani, apar periodic si sunt insotite de stari de voma, dureaza 24 de ore si cateodata mai mult. Am incercat o gramada de medicamente, insa niciunul nu ma ajuta. Am fost si la medic, insa nu am primit nici un tratament eficient.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniela (acum 7 ani)

poate fi fierea daca se localizeaza durerea pe o parte a capului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ma doare cumplit capul la ceafa.am 48 de ani si am aceasta durere de aproape 20 de ani.am incercat diferite tratamente dar singurele care ma mai amelioreaza sunt fasconalul si paracetamolul.va rog din suflet daca puteti sa ma indrumati catre un tratament mai bun.astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am dureri mari de cap de aproximativ 25 de ani ,nu-mi cedeaza decat rareori la medicamente,e posibil sa am tumoare pe creier? daca da, credeti ca nu se poate trata decat prin operatie? nu exista si altfel de tratamente?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Fetelor,doamnelor,domnilor, eu simt ca nu mai pot.Am migrena de la 10 ani ,acum am 50,imi cedeaza usor la aspirina sau algocalmin fiole,dar pana nu vomit nu ma las.Vreau sa va intreb daca vi se intampla cand aveti crize sa va doara si ochii.Mai nou , de vreo 5 luni, cand fac crize ma dor globii oculari in unghiul exterior si simt ochii uscati.Asta pe langa durerile de cap care se muta peste tot,stanga,dreapta,ceafa ,tample,tot tacamul.Multumesc pt.un raspuns!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 28 de ani si de 4 ani sufar de dureri la tample frecvente.durerea persista chiar si doua zile timp in care rareori calmantele mai sunt un remediu.Va rog daca suferiti de aceeasi problema sfatuiti-ma cum as putea reduce durerile. multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ma numesc Ramona si as vrea sa va cer un sfat in legatura cu durerile de cap.Cam din iarna trecuta am inceput sa am dureri mari de cap.Cam la 2-3 zile ma doare capul mai bine spus fruntea cu ochi cu tot ma i-a cu rau,cu stari de voma si nu stiu ce medicamente sa mai iau pentru ca parca nu ma mai ajuta nimic.va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat ajutati-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 14 ani si ma doare frecvent capul si ochi,si cate o data burta.aveti cumva vre-un sfat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 28 ani si lucrez intr-un mediu cu fffff mult frig,aer conditionat si mult zgomot.oare asta sa fie cauza durerilor insuportabile de cap pe care le am?sunt momente cand nu mai suport nimic si pe nimeni langa mine in acele momente.imi puteti da un raspuns?va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna am 24 de ani si de 2 ani am dureri de cap foarte mari,chiar uneori ma trezesc cu acea durere dimineata si ma tine si doua trei zile,ce sa fac nu mai rezist e o durere insuportabila va rog sa ma ajutati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirabela23128704 (acum 15 ani)

mariana nu pot sa iti spun ce ai ,dar si tata meu se confrunta cu aceeasi problema il doare si pe el capul de aproximativ 30 de ani ,la el durerea persista foarte multe zile mai ales daca este si racit dar o mai alina cu agocalmin i-a foarte mult intradevar ca nu sunt niste pastile puternice care sa ii aline durerile repede dar iti pot spune ca sunt niste pastile care nu cauzeaza organismului .Pe el il doare foarte tare tampla capului,mergand la Bucuresti acum cativa ani si doctorul i-a zis ca are sinozita maxilara.Tu ce fel de dureri ai?TE doare tot capul? sper sa iti revii multa sanatate astept raspuns daca se poate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirabela23128704 (acum 15 ani)

buna Ramona ma confrunt si eu cu o durere de cap la fel cum zici tu in zona ochilor dar pe mine ma doare pe rand cand partea dreapta a ochilui cand cea stanga pot sa iti spun ca eu ia agocalmin si de cele mai multe ori imi trece daca nu apelez la cel de-al doilea.sunt niste pastile care nu dauneaza organismului .incearca cu asta sper sa iti fi fost de folos multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirabela23128704 (acum 15 ani)

incearca sa iei agocalmin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mirabela23128704 (acum 15 ani)

nu stiu sa va dau un raspuns dar va pot spune ca si eu ma confrunt cu niste dureri la ochii si deasupra lor.Aceste dureri sunt dese intr-o zi ma doare partea dreapta dupa care in ziua urmatoare ceea stanga eu am 18 ani si eu agocalmin nu este foarte tare dar va pot spune sigur ca nu sunt puternice pentru organism si imi ea si starea de greata pastile normale multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

tocmai am fost diagnosticata cu migrena catameliana, nu stiu exact ce inseamna, mi s-a spus ca apare datorita unor dereglari hormonale, in perioada menstrei.As dori sa stiu daca, cafeaua, beau o cescuta mica timp de 2 saptamani,iar cu o saptamana inainte de menstra nu beau deloc,este una din cauze,mai consum din cand in cand ciocolata si foarte rar cate un pahar de vin rosu, dar cu oa saptamana inainte deloc, in schimb nu ma odihnesc bine noaptea, am un somn agitat, ma deranjeaza si cel mai mic zgomot, pot fi acestea cauzele declansarii acestei migrene care a aparut din luna octombrie, ma cam sperie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ma ajuta si pe mine cineva?
am o durere de cap groaznica ce sa iau ac***a in vedere ca alaptez?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2