Dureri de cap si ameteli raspuns medic

Migrena
Intrebare postata de morarc cu 11 ani in urma

Buna ziua,
Ma numesc Cata M. si am 46 de ani.
Daca stie cineva de la ce pot fi dureri zilnice de cap (frunte si timple) insotite de ameteli, nod in git si uneori greata, asta de ceva timp (citeva luni).
Mentionez ca am de un an, tiroidita Hashimoto pentru care iau tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Durerea de cap poate avea la baza o afectare a sinusurilor ( sinuzita- care poate da si ameteli. Pentru aceasta, este bine sa consultati medicul ORL-ist (cu efectuarea unei radiografii de sinusuri). Senzatia de nod in gat poate fi explicata de tiroidita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Migrena.

Adriana Adryy (acum 11 ani)

buna ziua.poate sa fie de la sinozita pentru ca eu am sinozita.la inpecut am avut atat de grav incat deja mi se urcase puroiu si mai avea putin si imi ajungea la creier daca nu ma duceam la medic si imi dadea tratament imediat si mi sa zis sa ma feresc de curent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ada g. (acum 10 ani)

buna! si eu ma confrunt cu aceleasi dureri.Am Hashimoto de 3 ani dar abia din vara aceasta au inceput durerile de cap si ametelile.Mie mi-a dublat doza medicul , de la 50 la 100 .....Tare as vrea sa stiu daca exista un tratament naturist pentru Hashimoto :). Sanatate multa !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: