Durere ceafa si senzatie de presiune - final de act sexual

Migrena
Intrebare postata de tcsh cu 9 ani in urma

Buna ziua.

In momentul in care ajung sa ejaculez incep sa simt o senzatie ciudata de presiune la nivelul capului iar dupa ejalucare este insuportabila, nu pot face aproape nimic pret de cateva minute bune trebuie sa ma intind imediat in orice pozitie, de obicei pe o parte si pur si simplu sa stau sa ma relaxez sa astept durerea sa treaca.
Cu cat senzatia pre-ejaculare si dupa-ejaculare dureaza mai mult cu atat presiunea si durerea la nivelul cefei este mai insuportabila. Nu o patesc tot timpul dar in ultima perioada (2-3 ani) se intampla totusi mai des fata de alti ani.
Mentionez ca la varsta de 12 ani am avut un accident in care am cazut pe spate de la o inaltime de 2-3 metri si am dat cu zona cefei de o capota la o masina si ulterior de o piatra cam cat doi pumni de mare, la vremea respectiva, a doua zi dimineata am vomitat semn clar ca era ceva in neregula, m-am prezentat la spital unde mi s-a facut examen neurologic in urma caruia a constatat ca un nerv din zona stanga a fetei (in obraz?!) este inactiv - deteriorat (zambetul in zona respectiva imi este stramb de atunci, cand zambesc) am facut rmn, ct, tot ce era nevoie, am stat doua saptamani internat in spital sub obsevatie, diverse perfuzii si interzis la televizor - telefoane si asa mai departe timp in care nu sa mai constatat nimic in neregula si am fost externat, senzatia cu care am ramas de atunci este ca ametesc mai usor/mai diferit si am dureri de cap mai frecvente/diferite, posibil sa aiba vreo legatura?
Am 25 de ani acum, de la 19 la 23 de ani daca am avut 4-5 astfel de episoade de la 23 pana in prezent parca se intampla mai des, in ultimele 4 luni mi s-a intamplat de 5 ori si a inceput sa ma puna pe ganduri dat fiind faptul ca aparent creste in frecventa.
Poate am dat prea multe detalii si v-am indus in eroare, imi cer scuze.
Ma intereseaza sa imi fac niste analize suplimentare si mai ales daca are vreo explicatie acea senzatie de presiune/durere la ceafa.
Imi puteti recomanda ce analize ar trebui sa fac + orice alte sfaturi credeti de cuviinta si folositoare?
(am citit un articol, tot aici pe site daca nu ma insel cum ca ar fi cefalee sexuala, m-am gandit ca nu strica totusi o intrebare inainte de a ma duce la medic)
Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

tcsh (acum 9 ani)

Nimeni?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 8 ani)

s eu simt la fel de 2 saptamani,ce ai facut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andriuska (acum 8 ani)

Ai aflat ceva? Si eu am la fel si tot 25 de ani am, mi-am luat tensiunea dupa actul sexual si era mare. 19 cu 11 dar dupa 10 minute revine la 13 cu 7

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1516123813 (acum 6 ani)

Se întoarce sângele la cap 🤣🤣🤣🤣🤣😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: