Ce sa aleg? raspuns medic

Caria dentara
Intrebare postata de Theo** cu 12 ani in urma

Buna seara! Am 21 de ani si probleme dentare de multi ani, din cauza lipsei de calciu au fost foarte sensibili si se rup foarte repede, un dinte din partea laterala de langa canin sa rupt pur s simplu , radacina a fost extrasa si nu stiu daca a fost neaparat nevoie, de asemenea 3 masele sunt sparte ,incat a crescut gingie prin ele si uneori fac puroi, si cred ca acestea mi-au provocat si sinuzita pe partea dreapta, locuiesc in germania, voi merge de curand in romania pt o perioada de 3 saptamanii ce pot face? care este cea mai buna cale sa le extrag sau se por reconstrui? cat m-ar costa? mentionez ca nu am asigurare medicala!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Nicoleta Grosu MDr. Nicoleta Grosu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Greu de spus online daca acele masele se pot pastra sau nu. O radiografie ar fi utila pt a va putea da mai multe detalii, desi consultul in cabinet este cel mai important.
Daca sint de extras, e mai bine sa fie extrase cit mai repede. Lucrari se pot face dupa minim 2 luni de la extractii. Implanturi dupa minim 5-6 luni.

www.drgrosu.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Caria dentara.

costin (acum 12 ani)

Sora mea vine din Elvetia in fiecare an si se tratreaza la o clinica din Bucuresti. Uitati aici preturile: www.imperialdent.ro. Este o clinica privata iar pentru pacientii din strainatate fac si un program special de tratament ca sa se paota incadra in durata sederii acestora in tara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: