Rog mai multe informatii

Infarct
Intrebare postata de membru286892 cu 9 ani in urma

Buna seara!!! va rog daca se poate sa imi spuneti mai multe despre urmatorul diagnosti dat unui copil de 2 ani si 11 luni.. EKG RS 11/0 batai pe minut AX QRS + 60 grade fara modificari bavita sau repolarizare....Ex NPI sindrom convulsiv hipotrofie statura - ponderala (tratament recomandat Depalkine...control bilunar Ecocard SIV continuu 4,1, SV 16,3 - 20,6 pericard liber A0 la inel 12,1 se inchide central . AS 14,6 AO tricuspa, deschidere de sept interatria cu bombare spre AD SIA continua cord hiperchinetic = suflu sistolic in OBIS
VA ROG DIN SUFLET DACA SE POATE SA IMI EXPLICE CINEVA MAI PE INTELESUL MEU ...PENTRU CA ACESTI TERMENI MEDICALI MA DEPASESC...SI DACA SE POATE SA MI RECOMANDAT CE SE POATE FACE IN ACEST CAZ....MASURI CE TREBUIESC SA LE IAU CA ACEST COPIL SA FIE BINE , MEDICI SPECIALISTI CARE MAR PUTEA AJUT SI LOCATIILE UNDE POT FI GASITI ! VA MULTUMESC ANTICIPAT !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Dr. Gabriela Cozmanciuc MDr. Gabriela Cozmanciuc este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Daca cardiologul care v-a facut ecografia nu v-a explicat, trebuie sa cautati alt cardiolog, dar aparent cauza principala a dezvoltarii copilului deficitara nu este inima. Daca aveti nevoie de mai mult, va astept.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: