Problema inima?

Infarct
Intrebare postata de membru254016 cu 10 ani in urma

Buna ziua,
am 27 de ani acum 3 luni am suferit un ataca de panica (asa am inteles de la salvare) inima imi batea fosrte tare crezand ca fac infarct Totul a pornit de la niste ameteli amorteli ale fetei durere sub stern (Sub stern cand ma palpez stand in pat cu fata in sus simt o galma) Simptomele le am si acum
De atunci am mai suferit aceste atacuri Am fost la cardiolog si mi sa dat egilok pt sindrom hipekinetic, nu am luat petru ca in moemntul ala aveam emotii si aveam pulsul mare (100)
Tensiune 13 cu 8

Ce vreau sa va intreb, de atunci imi vad pulsul la gat, vad cum imi pulseaza venele, vad cum se umfla pielea gatului si de partea stanga si de dreapta Stiu sigur ca inainte nu mi se vedea Cand pun mana la gat simt o presiune mare in ele Chiar si la incheietura mainii vad pulsatia, tin minte ca inainte de acele atacuri eu chiar nu pre imi gaseam pulsul, acum este vizibil si puternic
Este normal?
Poate am devenit o persoana care sufera de anxietate dar sunt sigur ca nu mi se vedeau acele pulsatii (inainte)

Astept un raspuns va rog din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Raul (acum 10 ani)

Asa simt si eu pulsatie in mana stanga la inchietura se vede vizibil ca bate tare,si cand lucru mai si simt uneori....si eu am probleme de la 23 de ani ,acuma am 28 si cand ma baga la lucru in tura de noapte incepe stres,atac de panica,ma ia calduri,ma tine 5-10 minute dupa aia ma doare picioru stang si mana stanga de la stres nu mai stiu...ce sa fac :(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raul (acum 10 ani)

Dar totusi cred ca-i pe fond anxios, eu de la 15 ani am ramas singur acasa si acuma le trag,is foarte sensibil,lucru ce il fac nu-mi place mi se pune un nod in gat....ma ia cu transiprati....dupa urmeaza atacu de panica si dupa ma doare 3 zile mana si piciorul stang de la atacu de panica,daca nu mai fac vreo unu in alea 3 zile imi trece....II TOT PE FOND DE STRES !:( Nu ai nimik la inima stai calma,eu am facut un tratament cu Xanax si m-am simtit fff bine eu zic sa incerci sa vezi cum te simti....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Remus (acum 10 ani)

Tratamentul cu Xanax ti l-a recomandat vreun medic, sau l-ai luat la sfatul cuiva care nu e de specialitate ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: